На Хмельниччині у сільській місцевості за останні чотири роки кількість дітей шкільного віку зменшилася на 2239, що призвело до закриття 142 закладів освіти.
Про це зазначено в повідомленні Хмельницької ОДА.
Двадцять закладів, які знаходилися у селищах міського типу, зазнали реорганізаційних змін. За цей період в області ліквідовано 88 закладів, призупинено діяльність – 19, реорганізовано у філії – 55, реорганізовано із пониженням ступенів – 86.
Варто зазначити, що у 21 територіальній громаді відсутні заклади загальної середньої освіти із малою наповнюваністю учнями.
Крім цього, середня наповнюваність класів в області цьогоріч становить 18 учнів, найбільша – у Хмельницькій міській територіальній громаді – 29 учнів, найменша – у Китайгородській сільській територіальній громаді – 8.
У Берездівській, Жванецькій, Китайгородській, Лісовогринівецькій сільських та Сатанівській селищній радах кількість малокомплектних шкіл перевищує 50% від загальної кількості закладів. При цьому у Китайгородській територіальній громаді із трьох закладів усі є малокомплектними, у Щиборівській – із чотирьох – три.
Водночас функціонування закладів загальної середньої освіти з малою кількістю учнів призводить до значних перевитрат бюджетних коштів за рахунок високої вартості утримання 1 учня. Середня вартість по області у 2020 році становила 26 тис. гривень. У Китайгородській сільській раді ця сума становила 49 тис. грн, Щиборівській – 43 тис. гривень.
Такі затрати не забезпечують якість освіти, а спрямовуються на утримання приміщення, оплату праці та комунальних послуг, зазначено у повіломленні.