За січень – жовтень 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 12,6 тис випадків ВІЛ-інфекції, 3,5 тис. випадків СНІДу та 1,6 тис. випадків смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 28 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців.
На Хмельниччині за січень – жовтень 2021 року зареєстровано 109 випадків ВІЛ-інфекції (8,7 на 100 тис. населення), 66 випадків СНІДу (5,3 на 100 тис. населення), 18 випадків смерті від СНІДу (1,4 на 100 тис. населення), повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я
ВІЛ вражає імунну систему та знижує опірність організму перед багатьма інфекціями, а також — деякими типами раку. Це — хронічне захворювання, подібне до багатьох інших, його можна контролювати, з ним можна жити повноцінним життям: створювати сім’ю, народжувати дітей, займатися спортом, будувати кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само, як і без ВІЛ.
Єдина умова — людина з ВІЛ має перебувати під наглядом лікаря і постійно отримувати лікування — антиретровірусну терапію (АРТ). Антиретровірусна терапія в Україні безоплатна, безпечна і якісна. АРТ-ліки необхідно приймати щодня упродовж усього життя. Зараз їх отримують майже 130 тис. українців.
На 1 жовтня 2021 р. на Хмельниччині — 2,3 тис. ВІЛ-позитивних особи та 929 хворих на СНІД, які перебувають на обліку у закладах охорони здоров’я.