На Хмельниччині лікарні готують до третьої хвилі коронавірусної інфекції, повідомляє Суспільне.
Хмельницька міська інфекційна лікарня одна із закладів охорони здоров’я, яка є закладом першої хвилі боротьби з коронавірусною інфекцією. Наразі тут збільшили потужності збудованої рік тому кисневої станції та кількість ліжкомісць, під’єднаних до кисню, розповідає відповідальний за забезпечення киснем медзакладу Володимир Кунда.
У лікарні є кріоциліндир в якому можна зберігати рідкий кисень. Його місткість – 3 тонни рідкого кисню, який використовують для пацієнтів із важким перебігом хвороби. Під час другої хвилі пандемії коронавірусної інфекції, коли лікарня була переповнена, його вистачало на дві доби, доповнює Володимир Кунда.
Додає, щоб повністю підготувати лікарню до третьої хвилі залишилось під’єднати ліжка третього поверху першого корпусу до кисню. Додатково підготували 90 ліжкомісць. Тепер їх в інфекційній лікарні 208.
В Хмельницькій міській лікарні підготували 225 ліжкомісць з доступом до кисню, каже директор Валерій Гарбузюк. Та додає, лікарня мінімум на місяць на 100% забезпечена необхідними засобами для лікування хворих з коронавірусної інфекції.
“В лікарні була повністю досліджена і в тих місця, де потрібно відремонтована киснева система. Ми змінили наш кріоциліндр, який минулих пандемії, коли було загострення був на 3 тонни, зараз в нас ця місткість на 9 тонн. Тобто, при регулярному постачанні кисню з заводу в нас буде великий запас. У нас також є велика кількість кисневих концентраторів, більше 200. Минулої хвилі важким пацієнтам ми давали централізований кисень плюс два концентратори”, – розповідає Валерій Гарбузюк.
Така підготовка лікарень пов’язана із новим штамом коронавірусу “Дельта”, перебіг хвороби якого має свої особливості, пояснює заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Тетяна Косовська.
“Особливістю саме цього вірусу є те що він більш агресивний, що начебто збільшується потреба в госпіталізації хворих, вони є більш кисне залежними, потребуватимуть більшого інтенсивного лікування, а також те що можуть хворіти діти. Відповідно до цього проводиться підготовка стаціонарів до розгортання в першу чергу дитячих стаціонарних відділень. В другу чергу до того, щоб було посилене кисневе забезпечення”, – каже Тетяна Косовська.
Чиновниця запевняє, наразі область готова до збільшення кількості хворих із коронавірусною інфекцією. Та додає, головним профілактичним заходом до чергової хвилі коронавірусу є вакцинація.
Нині на Хмельниччині для боротьби із COVID-19 загалом виділено 8 медзакладів першої хвилі, говорить заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Тетяна Косовська: Хмельницька інфекційна та міська лікарні; Слобідко-Кульчієвецька; Городоцька; Красилівська; Шепетівська; Славутська та Дунаєвецька багатопрофільні лікарні.