На мій погляд, майстрині, які мріють розбагатіти на продажі зшитих речей, діляться на дві категорії. Перші довгий час шили щось для себе і друзів, набили руку, а тепер хочуть масштабувати своє хобі і заробити. Шиють вони з душею, але продавати не вміють. І відсутність знань і навичок в бізнесі дуже скоро змусить розчаруватися, коли з погано відвідуваною сторінки в соцмережах буде продаватися одна або кілька речей в місяць.
Інші відразу ставлять перед собою бізнес-мету. Купується машина швейная і плоскошовна, орендується приміщення під майстерню. Починається пошив начебто непоганих речей дрібними партіями. Але і тут справи йдуть погано, оскільки відсутня любов до своєї справи, без якої товар не продати. Люди дуже тонко відчувають, чи вклав майстер у виріб душу або просто намагається «впарити» річ заради грошей.
Таким чином, щоб заробити на пошитті одягу, бальних, фестивальних або весільних суконь, футболок, толстовок, комбінезонів для собак, м’яких ляльок, доведеться шукати золоту середину між творчістю і сухим бізнесом.
Головні помилки початківців
- Про це сьогодні можна прочитати в будь-якій статті про бізнес для новачків: якщо ви не знаєте свого клієнта, чи не вивчили його потреб, ваш бізнес великих грошей не принесе. Чи не визначивши портрет цільової аудиторії, ви позбавите себе «гарячих» покупців, готових вихоплювати товар з рук.
- Хтось навіть серед підприємців зі стажем впевнений, що товар повинен продавати себе сам. Покупцям потрібно – нехай вони і шукають, а наша справа пошити і чекати. Повірте, якщо з самого початку не передбачити витрат на якісну рекламу, створення і наповнення власного сайту, справа з місця не зрушити. Через сторінку в Фейсбуці або Інстаграме багато не наторгуешь.
- Демпінг – найпоширеніша помилка майстринь, які бажають скоріше збути готові речі. Однак збивання ціни часто має зворотний ефект. Покупці люблять порівнювати ціни, і коли вони бачать занижений цінник, то відразу думають, що з товаром щось не так. Ніколи не спирайтеся на низьку ціну своїх виробів.
- Категорично протипоказано хапатися за будь-яку швейну роботу. Не потрібно в числі своїх послуг презентувати пошиття весільних нарядів і штопання протертих джинсів, підрубка штор і виготовлення вишитих портретів. По-перше, люди поставляться до такого переліку з підозрою, а по-друге, це не дозволить вам вивчити нішу і професійно розвиватися.