У Хмельницькій ОДА провели нараду, на якій обговорили заходи, спрямовані на зменшення збитків від природних надзвичайних ситуацій. До розмови долучилися заступники голови ОДА Сергій Ткачук та Володимир Юр’єв, начальник ГУ ДСНС в Хмельницькій області Едуард Братко, представники АТ “Хмельницькобленерго” та директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра.
Представник “Хмельницькобленерго” зазначив, що затримка із відновленням електропостачання після буревіїв викликана заходами безпеки, адже ремонтні бригади ретельно перевіряють усі можливі обриви ліній електропередач в населених пунктах та усувають їх повністю, бо підключення пошкоджених ліній становить значну небезпеку для людей.
За інформацією АТ “Хмельницькобленерго” в області існує досить серйозна проблема із очисткою охоронних зон ліній електропередач від зелених насаджень. Загалом не виникає проблем з утриманням ЛЕП 110 кВ і практично немає питань щодо ЛЕП 35 кВ, то охоронні зони ліній 10 кВ, які мають велику протяжність, потребують термінової розчистки від дерев та кущів. За словами представників енергопостачальної компанії, їх працівники здійснюють роботи згідно відповідних графіків, проте потребують допомоги та сприяння у цій роботі як від органів місцевого самоврядування, так і від власників зелених насаджень вздовж ЛЕП.
Андрій Козюра звернув увагу на те, що дуже важливим є чіткий контроль за дотриманням усіх ДБН та інших нормативних документів, які визначають вимоги до утримання охоронних зон ліній електропередач, адже їх ігнорування не лише призводить до пошкодження їх, а й може спричиняти трагічні наслідки, коли в результаті обриву від ураження електричним струмом можуть постраждати люди. Він акцентував увагу на проблемі відсутності пожежних під’їздів та недотримання відстані від будівель до зелених насаджень, що в разі надзвичайних ситуацій створює додаткову небезпеку як для громадян, так і рятувальних служб.
Заслухавши цю інформацію, голова ОДА Сергій Гамалій доручив підготувати перелік тих ділянок ЛЕП, які потребують упорядкування охоронних зон, аби розуміти цілісну картину ситуацію.
“Маючи такі дані, ми зможемо допомогти координувати ці роботи з територіальними громадами, лісівниками, надзвичайниками та іншими службами, наприклад, створювати спільні бригади з “Обленерго”, адже зрозуміло, що біля електромереж потрібно дотримуватися особливих заходів безпеки та правил охорони праці,” – наголосив очільник адміністрації.
Також Сергій Ткачук звернув увагу присутніх, що в області обліковується понад 5 тис.км місцевих доріг, на утримання яких, в тому числі й обрізку дерев вздовж автошляхів, закладаються певні кошти субвенції з державного бюджету. Проаналізувавши, на яких ділянках вздовж доріг прокладені лінії електропередач, можливо на майбутнє закласти кошти дорожнього фонду на упорядкування їх охоронних зон та очищення їх від рослинності.
Таким чином, було домовлено, що протягом наступного тижня представники АТ “Хмельницькобленерго” підготують узагальнену інформацію про ситуацію із лініями електропередач в області, і на її основі буде розроблено подальший план дій, що допоможуть зменшити вплив стихії на енергомережу області.