Всі види компресорів конструктивно можна розділити на масляні і безмасляні. Перші потребують постійної заміни масла, щоб вони могли працювати. Такі апарати мають велику потужність і продуктивність, а також вартість. Безмасляні апарати не потрібно змащувати маслом, проте вони мають меншу продуктивність і нездатні працювати тривалий час. Який купити компресор вам, як обрати на storgom.ua – читайте далі.
Масляний чи безмасляний?
Безмасляні компресори високого тиску – це ідеальний варіант для аматорських домашніх ремонтних робіт, які не потребують постійної взаємодії з пневмоінструментом і стабільної роботи. Вони підходять для накачування шин, іграшок, басейнів і т.п. Зручні для транспортування. Такі інструменти мають невисокі показники тривалості роботи, яка в середньому обмежується десятьма хвилинами на годину. При перевищенні даного порогу інструмент може почати перегріватися.
З іншого боку, масляний компресор – це професійний інструмент для цілодобової роботи, призначений для майстерень і організацій. Середня тривалість роботи масляного компресора – 15-20 хв/год. Але при цьому масляні компресори складні для транспортування, витрачають масло в неабияких кількостях, а також значно шумлять.
Технічні характеристики
Ключовими при виборі компресору є наступні характеристики:
- Потужність.
- Продуктивність.
- Тиск (робочий і максимальний).
Важливими є також обсяг ресивера, вага, габарити і напруга в мережі, від якої компресор буде працювати.
Тиск
Тиск вимірюється в атмосферах (Атм), або в Барах (Бар). Робочий тиск позначає тиск, при якому компресор працює з максимальним коефіцієнтом корисної дії. Максимальний тиск – це гранично допустиме значення для роботи компресора.
Тиск повітря здатен постійно змінюватися протягом усього робочого циклу. Наприклад, у компресора, максимальний тиск якого 9 Бар, робочий тиск буде варіювати від 5 до 9 Бар. Головне, що тиск не може бути меншим, ніж у інструменту, підключеного до компресора, інакше робота буде припинена передчасно. Цей момент потрібно врахувати заздалегідь, на виборі моделі інструменту.
Продуктивність
Зазвичай вимірюється в м³/хв, л/хв, м³/год. Позначає кількість стисненого повітря, яке компресор здатний перегнати за конкретну одиницю часу. Величина означає продуктивність під час всмоктування в компресор. Рекомендується підбирати компресор з дворазовим запасом по тиску і продуктивності.
Потужність
Вимірюється в кіловатах (кВт) і показує скільки роботи може виконати двигун за одиницю часу. Таким чином, чим вище показник потужності, тим менше часу потрібно двигуну на рішення поставленого завдання.