У Хмельницькій ОДА провели робочу нараду з питання щодо координації дій органів влади в сфері поводження з відходами. До розмови долучилися представники Департаменту природних ресурсів та екології ОДА, Держекоінспекції у Хмельницькій області та голови районних державних адміністрації.
«Маємо спільну мету, а тому повинні працювати злагоджено. Вважаю, що налагодивши взаємодію між Департаментом природних ресурсів та екології, Держекоінспекцією, райдержадміністраціями та громадами, ми зможемо значно підвищити ефективність цієї роботи та зрушити з місця ті проблеми, що накопичилися за довгі роки у сфері поводження з відходами,» – зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Білик.
Більш детально про першочергові завдання у цьому напрямку розповіла директорка Департаменту природних ресурсів та екології Ганна Богданович. За її словами стан справ в галузі поводження з відходами в області надзвичайно напружений. Це і відсутність проєктно-кошторисної документації на полігони твердих побутових відходів (із 21 полігонів в області її мають усього 5), і незадовільний екологічний стан та незавершена паспортизація місць видалення твердих побутових відходів на території селищних та сільських рад, і перевантаженість полігонів. Переважна частина побутових відходів захоронюється, частка компостування та рециклінгу залишається незначною. Роздільне збирання відходів частково запроваджено лише у 27 населених пунктах області, а паспортизовані тільки 524 із 746 полігонів та сміттєзвалищ. Посадовиця звернула також увагу на низький рівень поводження з медичними відходами, проблему стихійних сміттєзвалищ.
Далі учасники наради обговорили практичні аспекти комунікації між суб’єктами поводження з відходами та шляхи співпраці, зокрема можливість створення робочих груп чи комісій при райдержадміністраціях, які б відповідали саме за цей напрямок діяльності. Було запропоновано включити до їх складу представників як самих РДА, так і Держекоінспекції, Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування.