Нещодавно у Сатанові відбувся масштабний захід – «Об’єднавча зустріч представників місцевого самоврядування, за підтримки народного депутата, голови Хмельницької обласної організації політичної партії « ЗА МАЙБУТНЄ» Сергія Лабазюка, співголови депутатської групи у Верховній Раді «ПАРТІЯ «ЗА МАЙБУТНЄ» Віктора Бондаря та керівника фракції від цієї політичної сили в області Сергія Іващука.
Понад 600 учасників з усієї області мали змогу обговорити наболілі проблеми та знайти однодумців. Більшість з них поділилися своїм баченням розвитку Хмельниччини.
Потужний ресурс для розвитку громад – це наявність власних земельних ресурсів, переконані голови територіальних громад. «Потрібно повернути селу землю! Сьогодні земельна реформа вступила в дію, а в громадах немає механізму та можливості викупити нашу ж землю. Ми з великим задоволення сьогодні придбали б дві – три тисячі гектарів землі у власність громади. Але яким чином це зробити? І яка перспектива у наших сіл, якщо залишимося без землі? Тож на продаж землі має бути накладений мораторій!», – говорить про одну з найболючіших проблем голова Розсошанської територіальної громади Василь Дячок.
Нині перед нами стоять серйозні виклики. Бізнес досі не може оговтатись від наслідків карантинної кризи – ще одна проблема, озвучена учасниками зібрання. Підприємства зазнали збитків на сотні мільярдів гривень. На щастя, низка прийнятих обласних програм, спрямованих на підтримку місцевих галузей економіки, – вже дає свої результати, а команда політичної партії «За МАЙБУТНЄ» в області демонструє дієву роботу та готова ділитися позитивним досвідом.
«Вдалося прийняти, окрім інших, програми підтримки аграріїв, дрібних фермерів. Це сприятиме збільшенню поголів’я ВРХ, створенню нових робочих місць, збільшенню кількості фермерських господарств», – зазначає депутат Хмельницької обласної ради, голова фракції політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Іващук.
Політична партія «ЗА МАЙБУТНЄ» ставить перед собою завдання забезпечувати справедливу соціальну політику, розвивати економічний патріотизм, а також створювати рівні можливості для жінок і чоловіків. До заходу долучився і Жіночий рух «ЗА МАЙБУТНЄ». І як показує приклад результативної роботи нового складу обласної ради, – жінки дійсно можуть бути дієвими політиками, наголосила лідерка Жіночого руху Ірина Суслова.
«Більше 64 програм на рівні Хмельницької обласної ради переглянуто, завдячуючи керівниці Жіночого руху «ЗА МАЙБУТНЄ» в області Віолеті Лабазюк. Це – чудовий приклад того, як можна працювати і як працюють жінки на керівних посадах в нашій країні», – додала Ірина Суслова.
Зустріч народних депутатів, медиків, освітян, представників бізнесу, голів та представників громад, депутатів різних рівнів дала можливість обговорити широке коло проблем, визначити нагальні питання, які потребують вирішення.
«Сьогодні, завдяки підтримці депутатів обласного, районного рівнів, ми визначаємо пріоритети, обираємо вектор розвитку Хмельниччини і рухаємося вперед. У нашій області є дві нагальні проблеми – дороги і якісна питна вода. Нам вдалося відстояти регіональну програму «Питна вода», яка, до слова, завершилась у 2020 році. Я порушувала це питання на рівні Кабінету Міністрів, Верховної Ради. І нас почуто! До кінця 2023 року ставимо перед собою завдання забезпечити усі 65 територіальних громад питною водою», – зазначила голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк.
Вже неодноразово представники партії «ЗА МАЙБУТНЄ» пропонують конкретні кроки, що дадуть поштовх до розвитку громад, дозволять вийти з економічної кризи, подолати проблеми безробіття та бідності, як на рівні органів місцевого самоврядування, так і парламенту.
«Депутатів усіх рівнів, усіх жителів області, об’єднує одне – любов до нашого прекрасного краю. І, безумовно, – любов, повага до тих людей, котрі обрали нас депутатами. Тому наше завдання – зробити усе можливе, аби не підвести тих, хто віддав за нас свій голос і покращити рівень життя хмельничан», – говорить депутат обласної ради Артур Фрідман.
«Питання наповнення місцевих бюджетів, проєктів, які фінансуються через програми соціально – економічного розвитку, фонду регіонального розвитку, – ми обов’язково повинні сприяти їх вирішенню. Треба, щоб такі зустрічі проводилися раз у пів року, у кожному районі, аби охопити максимум людей і почути максимум завдань для депутатів і представників влади», – додав народний депутат України Віктор Бондар.
Для повноцінного завершення реформи децентралізації потрібна передача повноважень на місця. Акциз має залишатись у розпорядженні місцевих громад, переконаний народний депутат України, голова Хмельницької обласної організації політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк.
«Місцеві громади повинні отримати не лише завдання, а й ресурс і повноваження, яким чином виконувати ці завдання. Забирати дохід, який вони заробляють на своїй території, – неправильно, це вже не реформа децентралізації. Місцевій владі потрібно передати земельні питання на території громад, питання інфраструктурного характеру підтримки малого бізнесу, дати можливість визначати, якими мають бути місцеві податки. Це якраз і є той інвестиційний клімат на місцях, про який часто ведемо розмову. Сьогодні ми зібралися, щоб обмінятися думками, досвідом і прописати ту дорожню карту, згідно з якою будемо рухатись уперед», – додав Сергій Лабазюк.