Захисниця колишнього керівника управління СБУ Хмельницької області Віктора Крайтора, адвокат Лілія Дудко зірвала засідання у справі про розстріл протестувальників піл хмельницьким СБУ 19 лютого 2014 року. Обвинувачені у цій справі – пан Крайтор та співробітник УСБУ Хмельницької області Віталій Тарадай.
Як повідомляє Адвокатська дорадча група, 23 червня Лілія Дудко прийшла на засідання Хмельницького суду і заявила про намір закрити засідання від журналістів, а також заявила клопотання про призначення військової експертизи щодо правильності дій працівників СБУ при нападі. А коли суддя Олег Антонюк відклав розгляд клопотання як передчасне, тоді Лілії Дудко раптом стало погано і вона заявила, що за станом здоров’я не може брати участь в засіданні. Адвокат попросила відкласти це засідання, а також засідання, призначене на 24 червня.
“Адвокат Дудко заявила клопотання про призначення військової експертизи. Я особисто, а також інший прокурор у справі заперечили проти призначення експертизи. Питання, визначені у постанові про призначення експертизи, були правовими питаннями. А з’ясування правових питань заборонено в рамках експертного дослідження. Крім того, матеріали, які планувалися надати на експертне дослідження, не вивчалися в суді як докази, суд не вирішував питання їх допустимості та належності. Головуючий прийняв рішення відкласти розгляд клопотання до того моменту, поки не будуть досліджені докази, надані стороною обвинувачення та захисту”, – розповів прокурор.
Під час розгляду клопотання про відкладення засідання прокурор зазначив, що адвокат має надати суду підтвердження того, що перебуває на лікуванні. Захисник Лілія Дудко на це відповіла, що проходить лікування з березня, а її лікарняний ще не закритий. Вона буде готова надати документ після завершення лікування.
Головуючий задовольнив клопотання та відклав засідання. Наступне відбудеться 18 серпня о 11-30.
Нагадаємо, що прокуратура відправила до суду обвинувальний акт щодо Крайтора у червні 2019 року, а щодо Тарадая – у вересні 2019 року. Згодом, у лютому 2020 року суд об’єднав справи в одне провадження. Зараз учасники досліджують письмові докази.
“Дії обвинувачених кваліфіковані за кількома статтями, серед яких найтяжчою є ч.2 ст. 365 ККУ. У таких категоріях справ передбачений термін давності – 10 років з моменту вчинення правопорушення. Таким чином, термін давності у цій справі закінчується 19 лютого 2024 рік. Якщо темпи судового розгляду не будуть пришвидшені, то можуть бути побоювання щодо закінчення строків давності”, – розповів прокурор Ігор Калінін.
Представниця потерпілих Євгенія Закревська зазначила: “Я вважаю, що захист Крайтора продовжує тактику затягування справи і розраховує на сплив строків давності. Раніше на це також працювала прокуратура. Тепер є надія, що обвинувачення зможе цьому протистояти”.
До березня 2021 року справу практично не розглядали. За цей час змінилися три групи прокурорів. Остання отримала справу ще у 2020-му. Але в січні цього року просила ще два місяці перерви, щоб ознайомитися з нею.