У проєкті Програми розвитку туризму Хмельницької області на 2021-2025 роки, яка з’явилася на сайті обласної ради, перераховуються фактори, які гальмують розвиток туризму в області.
Зокрема, це:
- слабо розвинена інфраструктура для організації перспективних видів туризму;
- відсутність сучасного, більш атракційного і креативного комплексного туристичного продукту;
- незадовільний стан пам’яток історико-архітектурної спадщини;
- низька ефективність рекламно-маркетингової системи просування регіонального туристичного продукту на загальноукраїнський туристичний ринок;
- дефіцит кваліфікованих кадрів у сфері туризму;
- недостатня увага місцевих органів влади у розвитку туристичної галузі;
- незадовільний стан доріг та під’їздів до об’єктів туристичної та курортної сфери.
Ініціатори програми попередньо заклали у бюджеті близько 10 млн грн на розвиток туризму на Хмельниччині. Уже цього року пропонується спрямувати 350 тис. грн на розробку концепції та проведення інформаційно-промоційної кампанії туристичного потенціалу області; 220 тис. грн – розробку та впровадження туристичного порталу Хмельниччини.
Також 1,4 млн грн планується використати протягом п’яти років дії програми на маркетингове просування туристичного продукту області на міжнародних та всеукраїнських туристичних заходах.
Ще 2,85 грн хочуть направити на організацію та проведення фестивалів, форумів, виставок, культурно-мистецьких та інших заходів, які сприятимуть розвитку туристичної галузі краю.
Довідково. На Хмельниччині зафіксовано 2896 пам’яток культурної спадщини: археології – 256 (з них 11 національного значення); історії – 2340 (з них 4 національного значення); монументального мистецтва – 40 (з них 1 національного значення); архітектури та містобудування – 255 (з них 177 національного значення); науки і техніки – 3 всесвітнього (національного) значення.