Чере збільшення скарг щодо якості питної води у водопровідній мережі Славути міський голова Василь Сидор доручив КП «Славутське УВКГ» терміново проаналізувати дану ситуацію та обстежити найбільш проблемні ділянки за участі депутатів, спеціалістів відповідних структурних підрозділів.
Про це повідомляє пресслужба міськради.
Робоча група обстежила мікрорайони міста, звідки надійшло найбільше скарг, провела бесіди зі славутчанами, відібрала зразки води на лабораторний аналіз.
“З 21 червня від славутчан почали надходити скарги на те, що з кранів в їхніх домівках тече брудна вода. Головна причина полягає в тому, що у зв’язку з аномальною спекою значно збільшилося споживання води приватним сектором, адже власники присадибних ділянок використовують її для поливу городів, клумб, теплиць. Якщо до цього часу використовувалося 5 тис. куб. м води за добу, то наразі використовується 7 тис. куб. м. Із 3500 до 3800 кВт/год збільшилося відповідно й споживання підприємством електроенергії. Із водозабору вода виходить чистою. Забруднення відбувається у мережах. На сьогодні вторинне забруднення – найбільш проблемне питання, яке виникає через застарілі мережі водопостачання. Це залізні, чавунні та азбестоцементні труби, а також застарілі внутрішньобудинкові мережі. Надмірне споживання води в літній період призводить до перепадів тиску у водогонах мережі. Утворюються ділянки з високим та низьким тиском, що спричинює порив труб. Також з стінок труб на ділянці з підвищеним тиском зривається іржа, яка попадає у воду. Тому, коли люди одночасно поливають городи – з кранів тече іржава вода”, – пояснив майстер з обладнання КП «Славутське УВКГ» Василь Бойчук.
За його словами, якщо ж зменшити рівень подачі води, то зменшиться напір, розбалансується система, і ті люди, які проживають вище третього поверху в багатоповерхівках взагалі не матимуть води. А забруднення залишиться на тому ж рівні. Є лише один вихід – заміна центральних водопровідних мереж.