Хмельницький міськрайонний суд закрив адмінсправу за відсутністю правопорушення щодо директора асоціації “Хмельницьких ринків”, якого правоохоронці вважали порушником “ковідного” карантину.
Про це свідчить постанова від 17 червня.
За даними адмінпротоколу, 11 квітня о 12 годині особа, будучи акціонером «Асоціації ринків», не забезпечила закриття «Речового ринку», що розташований на вул. Львівське шосе у Хмельницькому, внаслідок чого здійснювався відпуск товару та розрахунок коштів між клієнтами та продавцями. Цими діями, на думку правоохоронців, було допущено порушення Постанови Кабміну №1236 від 9 грудня 2020р.,та закон про захист населення від інфекційних хвороб.
Натомість у суді представник директора асоціації ринків заперечила факт вчинення адміністративного правопорушення. Вона пояснила, що у її клієнт відсутні повноваження допуск чи не допуск підприємців до робочих місць; контроль за діяльністю роботи ринків; координація роботи та контроль продажу та відпуск товарів. Додала, що у справі відсутні докази вчиненого правопорушення, а тому її варто закрити.
Суд з’ясував, що на території Хмельницької область на 11 квітня 2021 року був встановлений червоний рівень епідемічної небезпеки. Це передбачало, відповідно до урядової постанови, заборону діяльніості ринків, крім продовольчих.
Крім цього, суд проаналізував статут громадської організації «Асоціація Хмельницьких ринків», в якому зазначено, що предметом діяльності асоціації є сприяння створенню сучасної комплексної інфраструктури ринків міста. До повноважень голови Асоціації належить представництво без довіреності її інтереси у відносинах з підприємствами; здійснення загального керівництва робочими органами асоціації; скликання та організація засідань правління; звітування перед зборами про результати діяльності за рік.
“Суд приходить до висновку про безпідставність складеного протоколу, оскільки за роботу конкретного ринку відповідальний його директор. Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено”, – сказано у постанові.
Нагадаємо, що за порушення карантину ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачається штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн для посадових осіб.
Як писав НГП, 6 квітня комісія виконкому Хмельницької міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалила рішення і дозволила суб’єктам господарювання, розташованих на непродовольчих ринках, здійснювати діяльність шляхом застосування адресної доставки замовлень, відправки онлайн-замовлень та на виніс.
З 9 квітня Хмельницька область офіційно ввійшла у “червону” зону карантину і пробула в ній до 6 травня.