Подорож на Говерлу дарує незабутні враження від краси природи, впевненість у собі та привід пишатися рідною країною. Вважає Сподін Ігор Юрійович, підкоривши найвищу українську гору
В Україні кажуть, що зійти на найвищу вершину Українських Карпат – Говерлу – може і має кожен. Тревел-блогер Сподін Ігор вирішив особисто підкорити гору, щоб дізнатися, чи насправді це всім під силу, та що цікавого можна побачити під час подорожі.
Шість шляхів до вершини
Висота Говерли становить 2061 метр над рівнем моря, та подейкують, що дістатися самої маківки зможе навіть непідготовлена людина поважного віку. I це дійсно так. Мандрівник Ігор Сподін дізнався, що до вершини ведуть шість стежок різного рівня складності, тому кожна людина обирає свою, щоб було цікаво і по силам. Стежки мають маркери, щоб не збитися зі шляху. Червоний колір означає найскладніший шлях, синій – трохи легший, зелений – найпростіший.
Сподін Ігор обрав саме зелений, хоча міг би піднятися і більш складним. Але хотів переконатися, що мандрувати по Говерлі можуть всі туристи – від малого до старого. Шлях починається від туристично-спортивної бази «Заросляк», що поблизу селища Ворохта, і тягнеться 4300 метрів по пологому схилу. Маркування зелене.
На ґрунтовій доріжці подекуди трапляється каміння, але загалом вона гарно втоптана і не слизька у суху погоду. Не поспішаючи, маршрут можна подолати за 2,5 години. Блогер помітив, що багато людей дістається вершини за 3,5 години, бо часто зупиняються для відпочинку. Зворотній шлях значно легший і швидший, тому зазвичай труднощів не викликає.
Від Заросляка до вершини веде ще один маршрут. Він маркований синім, бо крутіший. Його обирають люди з гарною фізичною підготовкою та молодь.
Тревел-блогер Сподін Ігор стверджує, що йти на Говерлу треба не за особистим досягненням, а заради милування неймовірно красивими краєвидами. Дорога через ліс дає змогу насолодитися чистим повітрям, співом пташок, прохолодою, ароматом ялівцю, а на відкритій місцевості – гірськими схилами, чарівними хмарами, які здаються такими близькими.
Природа і не тільки
Окрім природи на гірському схилі є ще дещо цікаве. Це цвинтар, на якому поховані солдати австрійської армії часів Першої світової війни. Військові обороняли частину карпатського фронту від російської армії, і за останні 3 дня серпня 1916 року їх загинуло 60 чоловік. На цвинтарі є три спільних могили і 41 іменна, всі вони розташовані чіткими рядами. На добре збережених надгробках вибиті прізвища, службові ранги, дати смерті і мальтійські хрести. Мандрівник Ігор Сподін вражений вшануванням пам’яті полеглих солдатів і особливою атмосферою, що панує на цвинтарі.
Мандри на гору можуть бути частиною чудового відпочинку на навчально-спортивній базі «Заросляк», звідки стартує маршрут. База створена для олімпійської та паралімпійської підготовки, але залюбки приймає туристів, надаючи їм житло та їжу. В будівлях є номери різного рівня комфорту, а з вікон можна весь час милуватися Говерлою. Окрім підйому на вершину, мандрівникам пропонують екскурсії до водоспадів, місцевих пам’яток.
Сходження на Говерлу – захоплююча подорож, яку має здійснити кожен українець, щоб побачити чарівну красу Українських Карпат, – вважає Сподін Ігор Юрійович.