У складі Хмельницької обласної ради 8 скликання сім фракцій таких політичних партій: «Команда Симчишина» (13 депутатів), «За майбутнє» (12 депутатів), «Слуга народу» (10 депутатів), «За конкретні справи» (10 депутатів), «Європейська
Відповідно до чинного законодавства України усі депутати, як особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, до 31 березня 2021 року включно мали подати декларації про майновий стан за 2020 рік. Які статки задекларували обрані на минулорічних місцевих виборах депутати обласної ради проаналізували у ГО “Жіночий Антикорупційний Рух”.
«Команда Симчишина»
Найзаможніший член фракції – Григорій Галкін. Минулого року чоловік задекларував понад 16,9 мільйона гривень доходу. Він включає пенсію, заробітну плату за сумісництвом, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, від надання майна в оренду та відчуження рухомого майна, проценти, страхові виплати, гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовими правочинами. Більш як 90% статків родини депутата в минулому році склав дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, який отримала дружина обранця.
Найменший дохід з-поміж інших членів фракції задекларував Юрій Смаль – 39,2 тисячі гривень. Це пенсія та субсидія на житлово-комунальні послуги. Чоловік володіє квартирою на 64,4 квадрати у Хмельницькому, двома гаражами, двома автівками – Audi A6 1998 року випуску й ВАЗ 21063 1989 – та легковим причепом 1987 року випуску.
«Батьківщина»
Найвищий рівень доходів – за основним місцем роботи та за сумісництвом 2,7 мільйонів гривень – задекларував Олександр Розізнаний. Сюди включена зарплата у ТОВ «Агрохолдинг-2012», СТОВ «Довіра» й ТОВ «СК Бужок», пенсія, дохід від зайняття підприємницькою діяльністю дружини. Найбільша ж сума – це дохід від відчуження рухомого майна (майже 1,4 мільйони гривень).
У цього ж депутата три автівки – AUDI Q7 2010 року випуску, Тoyota Land Cruiser 200 2018 року випуску, Grand Cherokee 2017 року випуску. Загальна вартість транспортних засобів – понад 2 мільйони гривень. У 2020 році на придбання двох авто депутат витратив 643 тисячі гривень.
Найменші з-поміж однофракційців доходи за 2020 рік задекларував Олег Лукашук – 251,4 тисячі гривень. Це пенсія депутата і його дружини.
«Європейська Солідарність»
Найвищий рівень доходу за звітний період показала Галина Карнасевич – понад 7 мільйонів гривень. Він включає заробітну плату за основним місцем роботи директоркою ТОВ «Медичний центр М.Т.К.» та за сумісництвом директоркою ТОВ «Аптека Київська». А також основну й за сумісництвом зарплату чоловіка, пенсію подружжя, продаж електроенергії, страхові виплати й дохід від надання майна в оренду. Найбільша ж частка припадає на дохід чоловіка від зайняття підприємницькою діяльністю – понад 6,1 мільйонів гривень.
Найнижчі у фракції доходи засвідчив Врам Мовсісян – 267,2 тисячі гривень за 2020 рік: заробітна плата у ПП «МВМ-13», ПП «ДОРСТРОЙ-ШЕПЕТІВКА», Шепетівській районній раді, пенсія, зарплата дружини. При цьому цей обранець задекларував найпримітніший автопарк. Він налічує 3 вантажівки, 2 катки, бульдозер, 2 фронтальні навантажувачі, фрезерну, асфальтоукладач, триколісний трактор, сідловий тягач, 2 напів причепи та легковик VAZ 21074 2003 року випуску. Всі автівки у власності депутата.
«Слуга народу»
Найбільші доходи за 2020 рік у Сергія Зозулі – майже 1,7 мільйона гривень. З них 646,7 тисяч гривень – це заробітна плата за основним місцем роботи у ТОВ «Волочиськ-агро», а 950 тисяч гривень – дохід дружини від відчуження нерухомого майна. Решта – кошти від надання майна в оренду та додаткове благо депутата.
Найскромніші доходи у Володимира Романюка – 349 тисяч гривень: заробітна плата за основним місцем роботи у ПрАТ «Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр», зарплата дружини, яка працює там само, пенсія, соціальна допомога, проценти.
«За майбутнє»
У фракції партії «За майбутнє» здебільшого лікарі та керівники приватних підприємств – по 4 особи. Та найбільші доходи за минулий рік задекларував головний консультант зі зв’язків з органами місцевого самоврядування ТОВ ТРК «Лотел – СКТБ» (м. Нетішин), депутат Іван Гладуняк. У декларації за 2020 рік він вказав дохід у 3,7 мільйона гривень. Це заробітна плата за основним місцем роботи декларанта і його дружини, дивіденди, пенсія обранця, дохід від відчуження рухомого майна, цінних паперів та корпоративних прав, а також подарунок у грошовій формі.
Аутсайдеркою за сумою доходу в 2020 році з-поміж представників фракції стала директорка Понінківського закладу дошкільної освіти «Барвінок», депутатка Алла Матвіїв, яка заробила близько 113 тисяч гривень – увесь дохід склала заробітна плата, отримана за основним місцем роботи.
«За конкретні справи»
Найбільші доходи упродовж 2020 року задекларували депутати Тетяна П’ятницька та Вадим Лозовий, обоє вказали суми в понад 4 мільйони гривень.
Дохід Тетяни П’ятницької, яка згідно з відомостями в декларації працює лікаркою в КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр», сягнув майже 4,6 мільйона гривень. Це заробітна плата за основним місцем роботи депутатки, її дохід від зайняття підприємницькою діяльністю (майже 3,7 мільйона гривень), подарунки у негрошовій формі, заробітна плата за основним місцем роботи чоловіка, дохід від відчуження нерухомого майна, виплати й відшкодування у чоловіка.
Заступник голови ТОВ Епіцентр К, депутат Вадим Лозовий задекларував 4,5 мільйона гривень. Його статки склали заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, дохід від надання майна в оренду, додаткове благо, дохід від відчуження нерухомого та рухомого майна, який становив майже 3 мільйони гривень.
Найменші статки серед колег по фракції у пенсіонера Володимира Поворозника. Його дохід минулого року становив 343,5 тисячі гривень: пенсія депутата й дружини, проценти, дохід від надання майна в оренду та від зайняття підприємницькою діяльністю.
Радикальна партія
Найбільші доходи задекларував Олександр Корнійчук, колишній голова Хмельницької ОДА (2016-2018 рр.), який нині згідно з інформацією на сайті ОДА очолює ТОВ «ЕКЛІПС ЛТД». За минулий рік статки депутата склали майже 3,2 мільйони гривень. До цієї суми увійшли дохід від зайняття підприємницькою діяльністю дружини депутата, проценти, подарунки у негрошовій формі, дохід від відчуження рухомого майна, заробітна плата отримана за основним місцем роботи депутата, дохід від надання майна в оренду, додаткове благо, подарунок у грошовій формі, а значну частку доходу (1,1 мільйона гривень) склали дивіденди.
Найменші доходи у фракції має Олександр Дехтярук, який, як свідчить сайт обласної ради та декларація депутата, є директором Колективного підприємства «Буртинський завод вогнетривів». У минулому році його дохід становив 369 тисяч гривень, з яких 109 тисяч гривень – дохід від відчуження нерухомого майна й соціальна виплата, отримані депутатом, а 260 тисяч гривень – дивіденди й проценти, отримані дружиною).