Груша має чимало різних «ворогів», серед яких збудники захворювань, а також комахи-шкідники. Більшою чи меншою мірою вони поширені в різних куточках України. А при несприятливому збігові обставин численні шкідливі чинники можуть і взагалі залишити садівника без врожаю. Тому, щоб фруктові дерева змогли сформувати якісні та смачні плоди, їм необхідний захист.
Особливості вирощування
Здається, що в плодах груші немає нічого незвичайного, але їх однаково люблять, як дорослі, так і діти. При цьому груша є важливою частиною раціону діабетиків, алергіків та людей, які страждають від зайвої ваги.
Однак, щоб груша принесла користь людині, потрібно про неї подбати. Ця культура також світлолюбна і досить погано переносить умови підвищеної вологості. Якщо кілька днів поспіль будуть тумани, то дерево може захворіти. Тому в садах дану культуру висаджують в крайніх рядах, на найбільш освітлених та вітряних ділянках. І навпаки: грушу не можна садити в низинах і на ділянках з високим рівнем залягання підземних вод.
Небезпечні комахи
Комахи здатні завдати серйозної шкоди вашому саду. А найбільшу небезпеку для груші представляють наступні з них.
- Різні види попелиці (зелена, бура, галова). Крім того, що попелиця пошкоджує рослини, викликаючи згортання і опадання листя, вона завдає і непрямої шкоди. Побічним продуктом життєдіяльності попелиці є падь — липка, блискуча чорна рідина. Вона є благодатним ґрунтом для розвитку грибкових організмів, що викликають серйозні хвороби фруктових дерев. Попелиця — дуже небезпечний шкідник груші, і боротьба з ним повинна бути постійною.
- Грушева мідяниця. За вегетаційний період шкідник формує 6–8 поколінь. Личинки висмоктують соки з листя, бруньок та плодів. І так само, як попередній шкідник, сприяють розвитку грибкової хвороби.
- Грушева плодожерка має вузьку спеціалізацію. Її гусениці прогризають ходи в плодах, знищують м’якоту і виїдають насіння.
- Кліщ галовий грушевий. Шкідник, якого можна зустріти практично на будь-якій плодовій культурі. Ситуацію ускладнює той факт, що розміри кліща невеликі, і помітити його неозброєним оком практично неможливо. Але за короткий час кліщ може утворювати величезні колонії. Личинки та дорослі особини живляться соком, через що дерево недоотримує поживні речовини, а зелена маса гине. Як результат — дорослі рослини сповільнюють своє зростання, плоди сохнуть або гниють, врожайність падає.
- Листовійка. Її метелики відкладають яйця на верхньому та нижньому боці листків. Личинки поїдають м’якоту плодів. Таким чином при високій чисельності листовійок садівник може повністю втратити довгоочікуваний врожай.
Існують такі засоби захисту вашого фруктового саду як фунгіцид «Скор» та інсектоакарицид «Вертімек».
Крім того, проколи та інші отвори, залишені шкідниками, є «воротами» для проникнення патогенних мікроорганізмів. Взаємозв’язок очевидний: чим більше в саду небезпечних комах, тим вище ризики розвитку хвороб.