Незалежно від марки виробника і особливостей конфігурації запірна арматура для унітазу вирішує такі основні завдання: забезпечує подачу води в бачок унітазу і припиняє потік, як тільки буде досягнуто потрібного рівня. Якщо запірна арматура вийде з ладу, це створить чимало незручностей для всіх членів сім’ї. Однак більшість поломок можна успішно усунути власними силами.
В інтернет-магазині сантехніки Тehsys представлено чимало видів запірної арматури та іншого обладнання.
Що входить у комплект
Будь-який бачок для унітазу включає в себе набір з декількох комплектуючих:
- Зливний механізм. Він являє собою закритий сифон, з’єднаний з трубою із використанням гумової прокладки.
- Поплавок, який регулює рівень води. Він з’єднується за допомогою спиці з основним механізмом.
- Важіль, який відповідає за подачу води. Конструкція приєднується до водопроводу з використанням кульового крана.
Принцип роботи залежить від встановленого різновиду арматури для бачків. Найбільше поширення отримали зливні бачки, які монтуються на сам унітаз, хоча ще недавно використовувались підвісні конструкції.
Різновиди зливних механізмів
Розрізняють дві основні конфігурації зливного механізму:
- Штоковий (інша назва — витяжний). Для таких механізмів зливу характерна наявність штока, який замикає отвір. Щоб вода з бачка унітазу полилася в чашу, необхідно підняти шток рукою. Така конструкція була широко поширена в радянських моделях, нині вона зустрічається рідко.
- Кнопковий тип арматури зливних бачків. Ця система може працювати в одному або в двох режимах. Однорежимний тип механізму бачка унітазу передбачає, що вся вода зливається за один раз, дворежимний дозволяє забезпечити максимальну економію води.
Також застосовується запірна арматура з функцією зупинки водяного потоку. Бачок має тільки одну клавішу: першим натисненням відкривається потік води в чашу унітазу, другим натисканням він зупиняється.
Основні причини поломок
Несправності в зливних системах побутових унітазів зазвичай виникають на 2-3 рік експлуатації і можуть проявлятися по-різному. Досить часто починає протікати прокладка або мембрана: в результаті вода постійно стікає в чашу, на стінках унітазу утворюються жовті розводи іржі через наявні у воді солі. Проблема з арматурою також проявляється у порушенні надходження води в бачок, система перестає спрацьовувати автоматично.
Щоб замінити арматуру і відновити нормальну роботу пристрою, не завжди потрібно викликати майстра. Багато елементів запірного механізму можна поміняти або полагодити своїми силами, для цього не потрібні спеціальні знання.