Експерти із Центральної геодезичної обсерваторії імені Бориса Срезневського провели діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод за фізикохімічними показниками на 73 водних об’єктах України.
За програмою спостережень діагностичного моніторингу визначалися температура води, pH, розчинений кисень, БСК5, ХСК, іонний склад, електропровідність, азотні та фосфорні сполуки. Спостереження у пунктах діагностичного моніторингу проводились щомісячно.
Дослідження виявило, що у пунктах контролю р. Південний Буг (крім пункту м. Хмельницький) у звітному році зафіксовано покращення якості води через зменшення вмісту сполук азоту амонійного та азоту нітритного.
Однак високими залишаються концентрації амонійної та нітритної форми азоту у створах м. Хмельницький. Середній вміст цих сполук перевищував гранично допустиму концентрацію у 28 та 26 разів відповідно.
У нижньому створі міста Хмельницький відмічено випадок зниження кисню до рівня високого забруднення 2,90 мгО2/дм3 та випадок збільшення біохімічного споживання кисню – 16,7 мгО2/дм3.