У Кам’янці-Подільському комісія з питань нагородження підтримала присвоєння чотирьом кандидатурам звання «Почесний громадянин міста».
Члени комісії шляхом таємного голосування підтримали всі подання. Відтак рекомендуватимуть депутатам міської ради під час чергової сесії проголосувати «за» присвоєння цим особам звань «Почесний громадянин міста»:
– підполковнику, військовослужбовцю Об’єднаного навчально-тренувального центру Сергію КОВАЛЮ, який героїчно загинув 26 березня цього року під час виконання бойових завдань в районі проведення ООС. Того трагічного дня група розмінування під його керівництвом виконувала завдання зі знешкодження протипіхотних мін. Внаслідок ворожого обстрілу супроводжуючого групи було поранено. Переконавшись, що підлеглі живі, Сергій Коваль, спробував дістатися до товариша й у цей час отримав поранення кулею снайпера, що виявилося несумісне з життям…
(клопотання командира в.ч. А2641, полковника Володимира Родікова)
– вчительці біології НВ№14 Беллі КАУШАНСЬКІЙ. Її вихованці – постійні призери і переможці різних етапів всеукраїнських олімпіад з біології. За роки викладання учні цього та інших закладів міста у рамках її проєкту «Школа на колесах» подолали більше 170 тис. кілометрів дорогами 42 країн світу. Белла Липівна – постійний учасник міських та обласних виставок педагогічних інновацій, заслужений вчитель України.
(клопотання начальника управління освіти і науки Сергія Мельника)
– Герою України, військовому і громадському діячу, генерал-полковнику армії УНР, віце-президенту УНР в екзилі Олександру УДОВИЧЕНКУ (посмертно), іменем якого перейменована одна з вулиць міста. Олександр Удовиченко причетний не лише до творення Української державності, але й історії нашого міста. 101 рік тому, 3 червня 1919 року, Третя залізна дивізія під його командуванням визволила Кам’янець-Подільський від більшовицьких окупантів, в результаті чого Кам’янець отримав статус тимчасової столиці УНР.
(клопотання письменниці, громадської діячки Лариси Підгірної і голови міського осередку ВГО «Солідарна молодь» Олександра Марчука)
– українському історику, літературознавцю, книгознавцю і публіцисту Гнату ЖИТЕЦЬКОМУ (посмертно). Уродженець Кам’янця-Подільського. Навчався у чоловічій гімназії. Один із фундаторів Всенародної бібліотеки України при Центральній науковій бібліотеці ім. Вернадського. Розробив перші алфавітні і хронологічні каталоги, інструкції з опису автографів на книгах, документів. Досліджував історію української літератури 17-19 ст. Автор ґрунтовних статтей про Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Драгоманова тощо.
(клопотання оргкомітету та учасників круглого столу «Гнат Житецький. Зачинатель української бібліосправи»)