Хмельницький міськрайонний суд 13 травня відсторонив Олену Вавринчук від посади заступника директора з медичного обслуговування населення Хмельницького міського перинатального центру терміном на два місяці – до 12 липня.
Відповідну ухвалу виніс головуючий суддя Олександр Піндрак, тим самим задовольнивши клопотання прокурора.
Пані Вавринчук обвинувачується за статтями “торгівля людьми” і “службове підроблення” (ч.3 ст.15 ч.3 ст. 149, ч. 1 ст.366 КК України). Тому прокурор наголосив: перебування на займаній посаді обвинуваченої сприяло вчиненню нею цього злочину та спричинило негативні наслідки для новонародженої дитини.
Крім цього, завдяки своїй посаді пані Вавринчук у подальшому зможе впливати на свідків, тобто підлеглих медпрацівників. Це, за словами, прокурора є одним із ризиків, чому обвинувачену треба відсторонити від посади.
Водночас захисники лікарки заперечили аргументам державного обвинувача. Один із адвокатів відшукав у клопотанні прокурора навіть позитив для свої клієнтки, мовляв, керівництво Хмельницького міського перинатального центру нею дорожить, оскільки її повторно, у квітні 2020 року перепризначили на займану посаду.
При цьому адвокат кинув камінь у город керівника Хмельницького міського перинатального центру Андрія Ропотана. Адже останній видав дублікат свідоцтва про народження після того, як з’явилися складнощі з розміщенням дитини до лікувального закладу.
“Олена Михайлівна Вавринчук не причетна до видачі будь-якого документа на підтвердження народження цієї дитини. Згідно з чинним законодавством, дублікат свідоцтва видається у конкретно передбачених випадках. Тому, якщо рухатися по клопотанню, єдину особу, яку треба відсторонити від посади, – це директор комунального закладу пан Ропотан, який незаконно видав дублікат”, – зауважив захисник Вавринчук.
Обвинувачена підтримала думку адвокатів і сказала, що ця робота для неї потрібна. Що стосується матеріального становища її сім’ї, то за останній рік воно не змінилося: пані Олена єдина, хто приносить дохід.
Крім цього, вона зазначила, що нині перинатальний центр також приймає породіль, у яких діагностовано коронавірусну хворобу. Пані Вавринчук безпосередньо бере участь у наданні медичної допомоги “ковідним” хворим.
Наступне засідання у справі призначено на 23 червня.
Як писав НГП, раніше Хмельницький міськрайонний суд затвердив угоду про визнання винуватості двом жінкам, які проходила у справі торгівлі людьми і призначив їм покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, яке замінив на іспитовий термін 3 роки кожній.
Третьою фігуранткою є заступник директора з медичного обслуговування населення Хмельницького міського перинатального центру Олена Вавринчук.