Типи навушників
Передусім навушники діляться на групи за трьома основними ознаками:
- конструкція корпусу;
- конструкція випромінювача;
- акустичне оформлення.
В інтернет-магазині foxtrot.com.ua представлено різні моделі навушників Panasonic.
Конструкція корпусу навушників
Для 90% користувачів саме конструкція корпусу є основною характеристикою при виборі навушників. Як правило, навушники за конструкцією корпусу діляться на чотири типи.
Вкладиші. Цей тип відомий всім по недорогим смартфонам і старим плеєрам. Раніше, до появи інших варіантів, саме такі навушники були найпоширенішими. Зараз їх можна зустріти в основному в екскурсійних автобусах. Їх головним недоліком є невисока якість звуку в недорогих моделях і слабка ізоляція від зовнішнього шуму.
Внутрішньоканальні навушники користуються найбільшим попитом. Вони почали набирати популярність понад 10 років тому і відтоді стали найпоширенішим способом прослуховування музики для мільярдів людей.
До основних переваг такого типу навушників можна віднести:
- високу якість звуку;
- хороший захист від зовнішніх шумів;
- яскраво виражений бас.
Для більшої зручності можна порадити спробувати змінити амбушури (гумова частина, яка розміщується у вусі). Зазвичай в комплекті передбачено три розміри, але деякі виробники пропонують до десятка варіантів, а найдорожчі моделі комплектуються навіть амбушурами різного типу — гумовими, силіконовими, пінними і так далі.
Накладні навушники люблять не всі, але вони теж мають своїх шанувальників. Їм досить часто надають перевагу ті, хто не хоче щось вставляти у вухо. Головна особливість таких навушників полягає в тому, що до вух прикладаються два навушника, з’єднані між собою дужкою. Зустрічаються відносно недорогі моделі пристойної якості.
Серед основних конструктивних відмінностей таких навушників між собою можна відзначити наявність в більш дорогих варіантах зручної м’якої дужки і м’яких амбушурів.
Найбільше в таких навушниках багатьом не подобається те, що вони здавлюють вухо, яке від цього сильно втомлюється навіть після нетривалого часу використання.
Повнорозмірні навушники або покривають все вухо, або взагалі уміщають його всередині себе. Їхня перевага в тому, що не тиснуть на вухо і дозволяють довго користуватися ними з комфортом.
Ще одним плюсом таких навушників буде більш висока якість звуку. Мембрана вкладишів зазвичай має розмір біля 10 мм, накладних — до 20 мм, а повнорозмірних — 30 мм. Деякі професійні моделі доходять навіть до 70 мм.