На Хмельниччині існує проблема з перевантаженістю полігонів. Зокрема, потребують розширення
або закриття полігони у містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин, Славута, Старокостянтинів, Шепетівка.
Відповідна інформація опублікована на сайті ОДА за результатами розгляду питання про стан поводження з відходами у Хмельницькій області.
У поводженні з побутовими відходами у Хмельницькій області переважає їх захоронення (близько 99,9% побутових відходів), частка компостування та рециклінгу залишається незначною.
Збирання побутових відходів здійснюється за допомогою контейнерної системи. Продовжується запровадження роздільного збирання побутових відходів. Роздільний збір запроваджено у 27 населених пунктах області.
Для цих цілей встановлено євроконтейнери та контейнери з металевими решітками. Роздільно збирають ПЕТ-пляшки, скло, папір, жерстяні банки та плівку. Встановлено більше 960 контейнерів для роздільного збирання.
Крім цього, із 21 полігону міст обласного значення та райцентрів усього 5 мають проєктно-кошторисну документацію (Городок, Деражня, Нетішин, Славута та смт Теофіполь) та на 21 полігон оформлено паспорти місць видалення відходів.
Досі залишається проблемним питанням незадовільний екологічний стан та незавершена паспортизація місць видалення твердих побутових відходів на території селищних та сільських рад.
Протягом 2020 року в області виявлено і ліквідовано 1756 несанкціонованих сміттєзвалищ загальною площею 19,013 га, з яких зібрано та вивезено 38,03 тис. куб. м сміття. Така ситуація повторюється щороку внаслідок неповного охоплення населення службами збирання твердих побутових відходів та
низьких штрафів за порушення екологічного законодавства.
Частка населення, охопленого послугою з вивезення побутових відходів, становила 76,5 відсотка.
Довідково. На території Хмельницької області нараховується 746 полігонів та сміттєзвалищ, у тому числі 21 міський (районний) полігон твердих побутових відходів, 14 селищних та 711 сільських сміттєзвалищ.