Він підключається до Інтернету, слухає команди, обробляє потоки інформації і вміє сам прийняти правильне рішення — все це про розумний будинок. Тут все продумано до дрібниць для комфорту його мешканців: кавоварка будить зранку ароматом смачної кави, а тостер підсмажив хрусткі грінки, холодильник повідомляє, що закінчилося молоко, робот-пилосмок прибирає пил і витирає підлогу. І це наше найближче майбутнє, а не фантастичні історії.
У світі працюють мільярди розумних пристроїв і систем, що допомагають отримувати та аналізувати інформацію, прогнозувати події, покращувати життя і побут. В Україні цей напрямок лише починає свій розвиток, але активно завойовує прихильників.
Одна з головних умов реалізації системи розумного будинку — надійний Інтернет зі стабільно високою швидкістю і можливість провайдера оперативно усувати неполадки у будь-який час доби. Купуючи розумні пристрої і системи, потурбуйтеся перш за все про підключення якісного Інтернету.
Розумний будинок = комфортний будинок
Про створення розумного будинку інженери задумувалися давно. Перша відома спроба об’єднати всі побутові прилади у будинку в одну систему і спростити керування ними належить американському інженеру Емілю Матіасу. У 1950 році був опублікований проект його «будинку з кнопками». Прилади та обладнання з’єднувалися між собою електричними дротами. Загалом розробнику знадобилося біля 2 км кабелю. Кнопками можна було відчиняти гаражні ворота, керувати освітленням, дистанційно вмикати і вимикати радіо. У будинку було встановлено автоматичну сигналізацію. Через високу вартість такий проект не міг собі дозволити звичайний американець.
Концепція сучасного розумного будинку не зобов’язує купувати відразу всі компоненти системи. Ви можете обрати найнеобхідніше і встановити лише систему відеоспостереження, сигналізацію чи систему керування опаленням і освітленням, наприклад. Або ж придбати окремі розумні пристрої, що спростять життя і зроблять його набагато комфортнішим: розумний замок, пральну машину, телевізор, холодильник, мікрохвильову піч, дитячі іграшки, пилосмок або розумне відро для сміття та багато інших цікавих речей.
Подбайте про безпеку
Розумні пристрої — це не лише побутова техніка, але й замки на вхідних дверях, відеокамери і системи сигналізації. Вірусні програми дозволять хакерам контролювати техніку, знати карту будинку, відслідковувати час перебування господарів вдома, викрадати особисті дані і передавати їх третім особам, шантажувати та вимагати гроші з власника. Отримавши доступ хоча б до одного з пристроїв, злочинці зможуть вимкнути систему безпеки і проникнути у будинок, заблокувати розумну техніку чи взагалі перетворити у непотріб.
Зверніться до спеціалістів, якщо плануєте встановити систему «розумний будинок». Це стане гарантією того, що домашня мережа буде правильно спланована і стабільно працюватиме. Майстер налаштує програмне забезпечення для захисту системи від несанкціонованих втручань. Обов’язково придумайте складні паролі доступу до керування пристроями і не вимикайте додаткові механізми аутентифікації. Тоді ви зможете сповна насолоджуватися функціями розумного будинку.
Ваш інтернет-провайдер у Хмельницькому, ЕВЕРЕСТ™ km.everest24.com.ua/internet