Якщо ви випадково пошкодили на підлозі плитку, не обов’язково планувати капітальний ремонт та витрачати багато коштів на його проведення. Дізнайтесь, які 7 кроків необхідно здійснити, щоб якісно та ефективно замінити окремі фрагменти покриття, на яких з’явилися тріщини.
1. Видалення затирання
Щоби полегшити демонтаж пошкодженого елементу, насамперед змочіть зазори між плитками розчинником або водою. Через деякий час матеріал розм’якшиться. За допомогою гострого ножа, скребка або викрутки вискобліть залишки затирання. Для прискорення роботи можна скористатися електроінструментом.
2. Демонтаж тріснутої плитки
На цьому етапі важливо підготувати молоток, зубило та перфоратор. За допомогою електроінструменту висвердліть на місці тріщин кілька отворів. Налаштуйте дриль або перфоратор так, щоб обрана насадка оберталася повільно. Прискорена робота може спровокувати пошкодження сусідніх плиток.
У створені отвори встановіть зубило та за допомогою молотка розбивайте та видаляйте кераміку невеликими частинами.
3. Очищення основи
Коли пошкоджений керамічний елемент видалено, забезпечте надійний захист сусідніх плиток. Закрийте їх плівкою, папером або іншим матеріалом та зафіксуйте його стрічкою. На місці видаленого фрагменту ви помітите нерівності, які утворилися із застиглої старої клейової маси. Укласти нову плитку на таку основу не вийде. Тому спочатку обережно видаліть залишки старого клею. Дійте так, щоб отримати майже гладку поверхню. Виконувати таку роботу буде легше, якщо спочатку розм’якшити горби розчинниками.
4. Вибір клею
Клей обирайте з урахуванням розмірів плитки та матеріалу, з якого вона виготовлена. Якщо її габарити не перевищують 30 см, можна скористатися клейовим розчином на цементній основі. Для надійної фіксації важкого керамограніту оберіть плитковий клей із підвищеними експлуатаційними властивостями.
5. Нанесення клею
Спочатку заґрунтуйте підготовлену ділянку. Така процедура сприяє підвищенню адгезійних властивостей бетону. Розчиніть клей водою, розчинником або спеціальним компонентом, якщо цього вимагає інструкція виробника. Під час приготування клейового розчину дотримуйтесь рекомендованих пропорцій.
Перед нанесенням клейової маси розбризкайте невелику кількість води на основу. Якщо не скористатися такою порадою, поверхня плитки швидко вбере вологу з клею. Це стане перешкодою для надійної фіксації підлогового покриття.
6. Монтаж нової плитки
На підготовлене місце акуратно укладіть плитку. Виставляйте по кутах спеціальні хрестики з пластика, щоби забезпечити однакову товщину швів. Відрегулюйте рівень розміщеної плитки, порівнюючи його із сусідніми елементами. За необхідності злегка постукайте по поверхні гумовим молотком.
7. Затирання швів
Витримайте час, необхідний для повного застигання клейової маси. Видаліть усі хрестики. Затірку нанесіть за допомогою гумового шпателю. Протягом 24 годин не рекомендується наступати на замінені елементи. На цьому роботи із заміни завершуються.