Що таке вітаміни
Вітаміни — це група низькомолекулярних органічних сполук досить простої будови і різноманітної хімічної природи. За хімічним складом вітаміни є збірною групу органічних речовин, які об’єднуються за ознакою абсолютної необхідності їх як частини їжі. Вітаміни містяться в харчових продуктах в дуже малих кількостях і належать до мікронутрієнтів.
До вітамінів не відносять:
- мікроелементи;
- незамінні амінокислоти;
- незамінні жири.
Через відсутність точного визначення до вітамінів у різний час зараховувалися різні речовини. У даний час відомо 13 вітамінів.
У мережі аптек Viridis (https://viridis.ua/ru/medications-vitamins-and-mineral-supplements/) представлено широкий асортимент вітамінів та мінералів.
Можна довго сперечатися, чи потрібно приймати аптечні вітаміни або достатньо буде отримувати їх з продуктів. Нижче наведено факти про вітамінні добавки, про які ви не знали. А приймати вітаміни чи ні — вирішуйте самостійно.
П’ять фактів про аптечні вітаміни
Харчуючись збалансовано і правильно, ви все одно не зможете отримати всі необхідні вітаміни та елементи. Причина цього полягає в простому факті: сучасна людина через малорухливий спосіб життя вживає менше їжі. Так, раціон солдатів понад сто років тому складався з 6 тис. калорій. Відповідно, вітамінів та мікроелементів в організм надходило більше. Сучасна ж людина не добирає потрібної кількості, навіть якщо харчується правильно. У середньому, нестача вітамінів та мікроелементів може досягати 30%.
Штучність вітамінів — це черговий міф. Більшість з них виготовляється з натуральних продуктів. Крім того, сучасні технології дозволяють випускати їх у вигляді сполук з максимальною біодоступністю. Тобто такі вітаміни краще засвоюються і діють більш ефективно.
Одержати гіпервітаміноз дуже важко. Щоб мати таке захворювання потрібно приймати «кінські» дози жиророзчинних вітамінів. Тому твердження, що краще не добрати вітамінів, ніж перебрати є хибним. Механізм засвоєння вітамінів через шлунково-кишковий тракт дуже складний. Різні елементи у різний час надходять в кров і переносяться до клітин. Тому організм не в змозі переробити і засвоїти більше необхідної норми.
Будь-який вітамінний комплекс, підібраний відповідно до віку і статі, є більш ефективним. Тому твердження, що є хороші вітаміни, а є погані — невірне.
Вітаміни самі по собі не можуть викликати алергічну реакцію. Скоріше за все, якщо з’являється реакція на прийом вітамінів, то це стосується додаткових речовин у їх складі — фарбувальних, підсилювачів смаку, підсолоджувачів.