З 7 квітня у Хмельницькому працюватимуть непродовольчі ринки попри запровадження “червоної” зони карантину.
Сьогодні таке рішення ухвалила міська комісія ТЕБ і НС.
Як повідомив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, влада надасть доступ підприємцям до непродовольчих ринків, однак продаж товарів буде здійснюватися онлайн та у формі доставки.
“Якщо покупець зробив онлайн замовлення, наприклад, куртку, йому продавець її винесе і той зможе за неї розрахуватися”, – сказав мер.
Продуктові ринки діятимуть з обов’язковим дотриманням умови – одна людина на 10 кв. м.
Крім цього, працюватимуть салони краси, перукарні, але за попереднім записом.
Що стосується роботи громадського транспорту у Хмельницькому, то з 8 квітня діятимуть спеціальні пасажирські перевезення у тролейбусах і маршрутках, а також у межах територіальної громади міста. Ключовою умовою буде те, що пільговики зможуть користуватися своїми пільгами лише з 10 години до 16 години. В інші години проїзд для пільговиків буде платним.
Початкова школа у Хмельницькому працюватиме у звичному режимі до кінця цього тижня. Що буде далі, міська комісія ТЕБ і НС ухвалюватиме додаткові рішення, взалежності від епідситуації у Хмельницькому.
Середня школа залишається на дистанційній формі навчання.
Також у Хмельницькому залишаються відкритими дитячі садочки. Щоправда, як зауважив мер, їхня відвідуваність становить 50%.
За даними міністерства охорони здоров’я, на 6 квітня Хмельницька область залишається у “помаранчевій” зоні карантину.
Як писав НГП, відповідно до рішення Хмельницької обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з 7 квітня до 18 квітня на території Хмельницької області почнуть діяти обмеження, визначені для “червоної зони” епідемічної небезпеки.
Буде заборонено:
➡ робота закладів громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
➡ робота торговельно-розважальних центрів;
➡ робота інших закладів розважальної діяльності;
➡ робота закладів сфери торговельного і побутового обслуговування населення;
➡ робота спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.
➡ Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників, заходів з оцінювання якості освіти;
➡ робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
➡ торгівля на ринках, крім продовольчих;
➡ відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами;
➡ регулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах області;
➡ проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації;
➡ перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
➡ відвідування сторонніми особами (крім законних представників, членів сім’ї, родичів за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, не частіше ніж один раз на тиждень) установ і закладів сфери соціального захисту, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).