Що таке тендер
Тендер — це конкурентні торги, в ході яких вибирають постачальників товарів і послуг. Комерційні компанії діють в рамках законодавства України. Вони розміщують інформацію про свої тендери на комерційних майданчиках. Учасником закупівель може стати як юридична, так і фізична особа, яка відповідає вимогам законодавства і замовника.
Тендери бувають:
- відкриті (для всіх учасників);
- закриті (для обмеженого кола осіб).
Участь в тендерах вимагає хорошої підготовки, в тому числі, юридичної, технічної та фінансової (для забезпечення заявки і виконання контракту). Тому налаштуйте своїх співробітників на командну роботу. Від злагодженості їхніх дій залежатиме результат.
Найголовніше — це якісні послуги і товар, тому завжди звертайтеся до фахівців. Їх досвід допоможе обрати вигідний тендер і здобути перемогу. Електронні торги на SmartTender (вебсайт SmartTender.biz) — це гнучкий інструмент для управління закупівельною діяльністю вашого підприємства. Для кожної організації доступний широкий набір функцій, які індивідуально налаштовуються під її специфіку і процеси.
Аналіз ринку
Як тільки ви прийняли рішення брати участь у закупівлях:
- проведіть аналіз своєї сфери діяльності;
- виберіть сферу, в якій ви плануєте здійснювати діяльність в рамках участі в торгах;
- сформулюйте всі можливі варіанти пошуку торгів по даному виду робіт або послуг;
- встановіть для себе поріг мінімальних і максимальних закупівельних цін;
- визначте правову складову участі в торгах.
Реєстрація
Досить поширеною є помилка, що в тендерах вигідно брати участь тільки компаніям з промислової або будівельної сфери із серйозним обладнанням і складними видами робіт. Це не так. Торги проводяться практично у всіх сферах підприємницької діяльності — від постачання копіювальної техніки до укладання асфальту. Визначте коло потенційних замовників і з’ясуйте, де вони проводять тендери.
Забезпечення заявки
Знайти цікавий тендер недостатньо. Потрібно його проаналізувати: чи зможете ви виконати умови замовника. Уважно вивчіть суму забезпечення заявки.
Забезпечення заявки — це гарантія того, що учасник, який отримав перемогу в закупівлі, підпише контракт.
Гроші для забезпечення заявки можуть зараховуватися на спеціальний рахунок, рахунок майданчика або замовника. Після участі в закупівлі гроші учаснику закупівель повертаються.
Результат
Після підписання контракту (договору) практично неможливо що-небудь виправити. Тому уважно вивчіть проект контракту. Слідкуйте, щоб його вимоги збігалися з умовами закупівлі. Якщо знайшли неточності, то повідомте про них замовнику.
Будьте уважні до кожної деталі. Від цього залежить успішне виконання контракту і вигода компанії.