Здоров’я – це сукупність фізичних та духовних якостей людини, які є основою її довголіття і дозволяють реалізувати свій духовний потенціал, створювати щасливу сім’ю та народжувати дітей.
З метою вивчення думки населення країни та її регіонів про стан свого здоров’я та доступність медичних послуг, органами статистики проведено опитування серед домогосподарств, що беруть участь у вибірковому обстеженні умов їх життя.
Як повідомляє Головне управління статистики Хмельниччини, результати опитування свідчать, що кожен другий українець оцінив стан свого здоров’я як “добрий”, більше третини як “задовільний”, кожен десятий наш співвітчизник вважав його “поганим”.
На Хмельниччині вісім осіб із десяти хворіли протягом року, що передував опитуванню. Хронічні захворювання мали 41% мешканців області. Найпоширенішими хворобами вже традиційно були названі гіпертонія та серцеві захворювання.
За медичною допомогою мешканці нашої області зверталися переважно до поліклініки (31%) та до сімейного лікаря в поліклініці (67%), 5% наших краян відвідали платні медичні установи та приватних лікарів, одна особа зі ста викликала швидку медичну допомогу.
Доступність медичної допомоги значною мірою залежить від фінансових можливостей домогосподарств. Так, 6% домогосподарств області, у яких хто-небудь протягом року потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, повідомили про випадки неможливості задовольнити свої потреби. Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств, як і в попередні роки, вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я.
Програмою опитування було також передбачено вивчення питань щодо народжуваності. За його підсумками, на Хмельниччині серед жінок у віці 15 років і старші, 89% за своє життя народжували дітей. Більше половини з них народили по двоє дітей, 40% – по одній, 9% – трьох дітей і більше. Первістка, в основному, народжували жінки у віці 20–24 років.