Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Чим лікувати запалення ясен?

Опубліковано: 24.03.2021 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Мало хто звертає увагу на запалення ясен, якщо вона не болить, немає кровоточивості, почервоніння і припухлість маленька. Це помилка: якщо проблема виникає регулярно, швидше за все це гінгівіт – хвороба, яку потрібно лікувати, поки вона не перейшла в хронічну форму. Якщо ж м’яка тканина набрякла раптово, це може вказувати на інше захворювання, яке теж потребує лікування. Причому розібратися, як і чим лікувати запалення ясен, зможе тільки професіонал в умовах стоматології (в ідеалі – стоматологічної клінік Lumident).

Що залишається робити пацієнту, який вчасно не звернувся по допомогу? По-перше, не намагатися вилікуватися самостійно, а по-друге, не ставити експериментів на своєму здоров’ї.

Що може викликати неприємний симптом

Умова ефективного лікування – вірно встановлена ​​причина набряклості (захворювання) і хворобливості (його ознака). Запалення ясен можуть викликати:

  • гінгівіт;
  • пародонтит;
  • травма;
  • алергія;
  • зуб мудрості, який почав різатися;
  • ясна запалилася, бо біля неї вражений зуб (пульпіт, карієс, флюс, інше захворювання, спровоковане недостатньою гігієною).

Найпоширеніша причина – остання, вона провокує запалення приблизно в 5 випадках з 10. Крім того, перераховані причини запалення ясен можуть зустрічатися і разом. Наприклад, коли процес прорізування вісімки посилює ще один фактор – гінгівіт або пародонтит.

Якщо неприємну ознаку викликав зуб мудрості, лікування буде одним, а коли є ще одна причина, яка викликала симптом, буде потрібна додаткова терапія. Тому лікувати ясна самостійно не можна: невідомо, чому з’явився ознака набряклості, хворобливий симптом, неприємний запах з рота, одна причина. Зате добре відомо, що самолікування може призводити до серйозних наслідків.

Що потрібно зробити відразу, якщо ясна запалилася

Помітивши запальний процес (набряклість, почервоніла ясна, вид крові на зубній щітці при чищенні), треба відправитися в найближчу стоматологію Lumident. Якщо ж почався він непомітно, а увагу привернув, коли симптом явний (роздуло щоку), то бажано відразу:

  • почистити порожнину рота від нальоту (акуратно близько проблемного місця – там, де тканина запалилася);
  • прополоскати рот антисептиком (будь-який вид аптечного або заварити ромашку);
  • прийняти знеболюючий препарат (підійде ліки, яке ви зазвичай вживаєте, не варто знімати біль сильними препаратами).

Якщо набряк наростає швидко, можна прикласти до щоки лід, тільки не треба класти його в ротову порожнину – досить обернути марлею і потримати з зовнішньої сторони у щоки. Можна також обмежити прийом рідини, щоб не давати набряку можливості рости (профілактика загострення).

Чого робити не можна, коли ясна вже опухла

Перш ніж лікувати запалені ясна, потрібно зрозуміти, на яке захворювання вказує ознака набряклості (гінгівіт, застрягла кістка від вчорашньої риби, пошкоджений зуб). Точно не потрібно приймати антибіотики, протигрибковий засіб, сильні знеболюючі без рекомендації лікаря. Використовувати неперевірений народний спосіб лікування з інтернету теж не треба.

По-перше, це тільки погіршить ситуацію (ті ж антибіотики, якщо вони підібрані неправильно і не пропиті весь курс, можуть спровокувати молочницю ротової порожнини). По-друге, дія ліків «змаже» клінічну картину, і встановити, в чому проблема, буде складніше.

Крім того, якщо набряк м’якої оболонки вже сильний, не можна гріти щоку: запалення буде розвиватися швидше, біль посилиться, з’явиться пульсація, може початися абсцес. Бажано також не лягати на хвору сторону, щоб до неї не було припливу крові.

Як знімати запалення в домашніх умовах?

Як прибрати запалення ясен, повинен вирішувати фахівець, в ідеалі – стоматолог клініки Lumident, де кожен день успішно справляються навіть з самими серйозними набряками. Але якщо можливості відразу потрапити на прийом немає, а знеболююче ніяк не почне діяти, можна зробити содово-сольову ванночку:

  • на склянку кип’яченої охолодженої води розвести по 0,5 чайної ложки солі і соди, додати 1-2 краплі йоду;
  • набрати розчин у рот;
  • потримати від 30 секунд до 2 хвилин в залежності від відчуттів;
  • сплюнути.

Застосовувати інший народний метод лікування без консультації з лікарем не бажано. Єдиний виняток – відвар ромашки або кори дуба (перший – природний антисептик, другий – протизапальний засіб). Вони підходять для полоскання (не інтенсивного, дія за аналогією з ванночками, це важлива умова).

 

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
« Лют   Кві »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
42 queries in 0,061 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!