Депутати обласної ради 8 квітня мають намір розглянути і затвердити програму «Питна вода Хмельниччини» на 2021-2022 роки.
Про це сказано у проєкті рішення порядку денного.
Основним завданням Програми є покращення забезпечення населення області питною водою нормативної якості у межах науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання, реформування та розвиток систем водопровідного господарства, поліпшення на цій основі стану здоров’я населення та оздоровлення соціально-екологічної ситуації в області.
Адже існуючі водопровідні споруди та мережі відпрацювали нормативний термін експлуатації і зношеність технологічного обладнання становить, у середньому, 65-70 відсотків. Проблема заміни аварійної частини водопровідних мереж залишається у значній частині населених пунктів області. Несвоєчасне проведення капітальних, поточних та планово-профілактичних ремонтів негативно впливає на якість питної води. Через незадовільний технічний стан водопровідних мереж втрати води збільшуються, відтак зростають витрати на її добування, що призводить до повторного забруднення, кажуть розробнки програми.
Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів та державного бюджету у вигляді субвенцій місцевим бюджетам, за умови співфінансування, інших джерел надходжень. Орієнтовна потреба у коштах на 2021-2022 роки – 240 млн грн.
Довідково. На 1 січня 2021 року в Хмельницькій області централізованим водопостачанням охоплено 478 населених пунктів, водою забезпечено 82,1% міського населення, 76,3% населення, що проживає у селищах міського типу, 33,3% сільського населення.