У Хмельницькому лікарі поставили пацієнтові неправильний діагноз. Він залишився без ока і з хворобою. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Око пацієнтові видалили два роки тому. А мали б видалити пухлину. Донька постраждалого каже, що місцеві лікарі поставили батькові неправильний діагноз.
«Лікар сказала, що його потрібно оперувати, тому що воно загнило. Це язва роговиці. Око, виявляється, було здорове, пухлина на нього давила», – говорить донька пацієнта Алла Плем’янік.
Повернути око не вдасться. Але позбутися пухлини ще можна. Пан Василь на шостий день після операції почувається оптимістично. І лікарі кажуть, що має позитивну динаміку. Але попереду на нього чекає ще довгий шлях до цілковитого відновлення.
Завідувач відділення дивується. У пацієнта були всі симптоми, що проблема не з оком. Як пацієнта могли відправити на таку операцію, не провівши ні КТ, ні МРТ досліджень?
«Будь-який лікар, у тому числі сімейний, такі базові знання має і міг би запідозрити. А у випадку, якщо не розуміє, то відправити на другу ланку», – говорить завідувач відділення субтенторіальної нейроонкології Володимир Федірко.
Утім, каже, таких випадків останнім часом дедалі більше. Столичні нейрохірурги підрахували: чотири з десяти пацієнтів приїздять до Інституту з неправильним діагнозом. І втрачають час на порятунок. Чи можна себе убезпечити від лікарської помилки?
«Якщо йде мова про якийсь тяжкий анамнез, я б завжди рекомендувала отримати декілька рекомендацій або висновків лікарів», – зазначила медична юристка Олена Бабич.
Щонайменше отримати другу думку і лише після цього ухвалювати рішення. Законодавчо пацієнт не обмежений у кількості консультацій лікарів.