В Україні за останні роки під тиском міжнародних партнерів сформувалась ситуація абсурду – товари власного виробництва «програють» у боротьбі з імпортними. Як результат – громадяни України на собі відчувають стрімке зростання цін та девальвацію гривні.
Про це в ефірі програми «ПОЗИЦІЯ» на телеканалі «7ТВ+» заявив народний депутат від партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк.
Зі слів політика, Україна наразі є орієнтованою на сировинну економіку, а має бути навпаки – на виробничу. Це і є підґрунтям стопоріння економічного розвитку.
«Ситуація сьогодні така: в магазинах більшість товарів, особливо продуктів харчування, – завезені з Польщі, Італії, Франції та інших країн. Держава повинна обмежувати імпортні об’єми, застосовуючи різні інструменти врегулювання цін на внутрішньому ринку, до прикладу – накладання мита. Натомість маємо зворотній ефект – міжнародні партнери встановлюють нам квоти на експорт. Простіше кажучи, наша країна постачає за кордон сировину, а потім імпортує за світовими цінами готові товари. Це абсурдно, враховуючи той факт, що ми маємо ресурси на виробництво власного продукту і забезпечення в повній мірі потреб споживачів», – вважає Сергій Лабазюк.
Для того, аби вийти із економічної кабали, Україні необхідно сформувати власну стратегію розвитку з урахуванням національних інтересів, яка включатиме захист внутрішніх ринків та розширення світових. Проте, як вважає народний депутат, уряду не вистачає на запуск процесів політичної волі. Більше того, підписуючи угоди СОТ, Україна втратила можливості та чіткі позиції на міжнародному ринку збуту.
«Зовнішній фактор тиску на економічні процеси України набирає обертів та стає все більш відчутнім для населення. Це одна з проблем, чому наша країна сьогодні ніяк не може зрушити з мертвої точки. Зовнішні партнери легко впливають на наші внутрішні процеси, а ми з цим легко погоджуємося», – підсумував Лабазюк.
Нагадаємо, раніше народний депутат Сергій Лабазюк назвав ключові причини стрімкого підвищення цін та пояснив, як Україні подолати епоху зубожіння.