Офіс ефективного регулювання BRDO сформував комплекс рекомендацій для Хмельницької області щодо полегшення ведення бізнесу на основі нещодавно презентованих результатів рейтингу Regional Doing Business — 2020.
Зокрема, Хмельницька область отримала 66 балів зі 100 можливих за компонентом «Започаткування бізнесу» — середній час проходження процедур для реєстрації підприємства склав понад 9 днів, що нарівні з Миколаївською областю є одним із найнижчих показників у розрізі компоненту.
Оскільки Хмельницька міська рада утворила філії управління адміністративних послуг, необхідно налагодити ефективну роботу реєстраторів Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради у контексті більш оперативного виконання процедури засвідчення факту створення юридичної особи та вчинення інших реєстраційних дій. Окрім того, потрібно оптимізувати роботу у сторону зменшення тривалості процедур щодо реєстрації платників ПДВ Хмельницької ДПІ до реалізації технічної можливості програмного забезпечення здійснювати зазначені дії в автоматичному режимі.
«Рейтинг Regional Doing Business — це про проміжний результат, який потрібно не лише закріпити, але і примножувати. Із цією метою ми розробили конкретні рекомендації для областей, які допоможуть місцевій владі зорієнтуватися на тому, що сьогодні потрібно робити для полегшення ведення бізнесу в українських містах», — зазначив Вадим Загарій, керівник проектів BRDO.
За словами Вадима Загарія, Хмельницький посів останнє місце за компонентом «Одержання дозволу на будівництво» — для проходження всіх необхідних процедур потрібно 150 днів. Найбільше часу — 30 днів — потребує отримання технічних умов та обмежень.
Негативно вплинув на позиції області в рейтингу і показник критерію «Витрати офіційних коштів», за яким область отримала один із найнижчих балів. Опитування продемонструвало спроби представників влади отримати несанкціоновану вигоду в процесі реалізації безкоштовних дозвільних процедур, у першу чергу, під час реєстрації декларації про початок будівельних робіт.
Рекомендація — місцевим органам влади потрібно пришвидшити проходження процедур із видачі містобудівних умов та обмежень, водночас знизити вартість реалізації послуг. Корупційні фактори, заявлені респондентами, необхідно усунути.
Хмельницький отримав низькі бали за критерієм «Час на отримання необхідних дозволів та документів» за компонентом «Оформлення земельної ділянки» — процедура потребує в середньому 122 дні. Процес розробки й погодження документації із землеустрою, а також реєстрація ділянки у земельному кадастрі — 65 днів.
Обласний центр отримав досить низькі бали за критерієм «Витрати коштів» у контексті замовлення документації із землеустрою — максимальні офіційні платежі, заявлені респондентами, склали 10 тис. грн. Прискорення процесу відведення земельної ділянки можливо через проведення роз’яснювальної роботи з представниками місцевого Держгеокадастру щодо зниження тривалості опрацювання заявок на отримання дозволу на розробку документації із землеустрою та її затвердження. Також необхідно прискорити безпосереднє ухвалення міською радою рішення про передачу земельної ділянки в оренду.
Зазначимо, рейтинг здійснювався на підставі опитування українських підприємців згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Основою для оцінювання стали кількість контактів із представниками дозвільних органів – «візити»; кількість календарних днів, що витрачаються на отримання дозвільних документів – «час»; та витрати підприємців – «гроші».
Зовсім недивно !!!
Що за рейтин? Це може якийсь інший Хмельницький???
Ми ж з сонцесяйним лише попереду)))
Хоть в БРДО одни гомосеки типа Гончарука и Нефёдова, но правду пишут.
Рейтинг відображає реальність Хмельницького приз для Сема “Золота малина” вручати буде Степан мерський жополиз.
Ці статистичні дані свідчать про корупційну складову у державних органах, а точніше, що чиновники сидять на хабарях, тобто свої функції виконують після отримання “інтересу”.
Всі знають,що містобудівні Дружинін видає лише за погодженням Діденка,а той в свою чергу поки відсотки не “порішає”,дозволу не дає,от і вся причина,чому по містобудам Хмельницький останній в рейтингах.
Де ви тупорилі олухи бачили в статті містобудівні умови?
Це про дозволи про будівництво , які видає ДАбі до якоі Симчишин немає відношення.
Які писаки, так і живемо.
Наш мер вміє тільки добро робити! Не можна навіть думати погано про нього!
Іван,читати спочатку навчись,а вже потім коментуй.
7-й абзац,починається зі слів “Рекомендації”.Там безпосередньо йде мова про містобуди,а саме вказано що б пришвидшити видачу містобудів,а не відмовляти по 5 разів і тримати документи на розгляді по 6 місяців!
Ще один придурок. Бовдуре, поняття і документу – “Дозвіл на будівництво” не існує вже більше 10 років. Слава Україні!
Що тут сказати Сем відправляє місто на дно і це факт видно без всяких там рейтингів
Слава Україні!
Міська рада любить про рейтинги говорити, а про цей мовчить