Сьогодні керівник поліції Хмельниччини Руслан Герасимчук представив нову модель організації діяльності поліції Хмельниччини.
Зміни в структурі ГУНП, які торкнулися, в першу чергу, територіальних підрозділів, були продиктовані кількома факторами, повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області.
Перший — це новий адміністративно-територіальний поділ області, другий — це необхідність створення єдиного безпекового простору та оперативного реагування на виклики і третій — забезпечення максимальної доступності поліцейських послуг навіть у найвіддаленіших куточках області.
Відповідно до цієї моделі на території Хмельниччини з’явилися, окрім Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, ще три районних управління — Хмельницьке, Кам’янець-Подільське та Шепетівське, відповідно до кількості адміністративних районів.
«До запровадження такої моделі організації роботи ми ретельно готувалися кілька місяців, провели детальний аналіз, вивчили оперативну обстановку, визначили навантаження на кожного працівника поліції, враховали протяжність територій, чисельність і густоту населення в районах, — розповів керівник обласної поліції. — В результаті десь ми залишили відділи поліції, як і було раніше, а десь створили відділення або сектор поліцейської діяльності. На якості та швидкості надання поліцейських послуг населенню це жодним чином не відобразиться, хіба тільки у кращому розумінні.
Наразі в структурі Головного управління Національної поліції Хмельницької області функціонує:
- 3 районних управління поліції (Хмельницьке, Кам’янець-Подільське та Шепетівське);
- 3 відділи поліції зі штатом до 100 осіб (у Волочиську, Летичеві, Старокостянтинові);
- 6 відділень поліції зі штатом не менше 50 осіб без підрозділів слідства та карного розшуку (2 — у м. Хмельницький (на базі Хмельницького районного відділення поліції та об’єднаних Південно-Західного і Зарічанського ВнП), по одному — в м. Кам’янці-Подільському, Дунаївцях, Славуті та Ярмолинцях);
- 6 відділів поліцейської діяльності зі штатом понад 30 працівників та дислокацією підрозділів дізнання (в Городку, Красилові, Ізяславі, Нетішині, Полонному та Чемерівцях);
- 6 секторів поліцейської діяльності зі штатом до 30 осіб без підрозділу дізнання (у Білогір’ї, Віньківцях, Деражні, Новій Ушиці, Теофіполі, Старій Синяві).
Всі відділення поліції поділені на два типи: одні будуть мати у штаті слідчі підрозділи та карний розшук, а в інших залишиться лише дізнання та превентивні служби», — наголосив полковник поліції. Не всі невеликі підрозділи потребують у своїй структурі кримінальну поліцію та слідство. Бо населення на тій території обслуговування в принципі небагато і криміногенна ситуація спокійна.
Сектори поліцейської діяльності — це невеликі підрозділи поліції, де буде працювати лише превенція — тобто групи реагування патрульної поліції, які оперативно виїжджають на виклики по лінії 102, а також дільничні офіцери поліції, поліцейські офіцери громади, які безпосередньо працюють із населенням.