Під час четвертої сесії Теофіпольської селищної ради було розглянуто питання Про створення тимчасової робочої групи з вивчення питання оптимізації шкільної мережі Теофіпольської територіальної громади. Оптимізовувати школи депутати мають з благородною метою «необхідності забезпечення надання якісних освітніх послуг учням у всіх закладах освіти».
Під так звану реорганізацію, за словами батьків учнів, попадає й Коров’єнська гімназія. Однак, як і учительський колектив, так і батьки учнів, вважають такі наміри несправедливими.
Причинами оптимізації шкільної мережі депутати селищної ради називають наявність у школах застарілої і енергозатратної архітектури шкільних будівель, технічне зношення інфраструктури; викладання окремих предметів за шкільними програмами педагогами – нефахівцями, через неможливість забезпечити школи вчителями за профілем, особливо у сільській місцевості; нерівномірну наповнюваність шкіл і класів; велика затратність на утримання шкіл з малою наповнюваністю учнів, тощо.
Однак, за словами учительського колективу, жоден із цих критеріїв неможливо застосувати до їх навчального закладу.
Адже школа, як НВК (школа-сад) побудована у 1991 році. Потужність закладу – 100 місць. Заклад не є збитковим як в енерго – так і в газогосподарсті. Мережа закладу – 60 учнів. У дитячому садочку – 15. Заклад працює як єдина структура: школа і дитячий садок. З 2019 року навчальний заклад у статусі гімназії. Вчительський контингент нараховує 15 педагогічних працівників. Усі учителі викладають предмети за фахом. З них: 4 – мають звання «Старший вчитель», 10 вчителів вищої категорії.
«Вчителі та учні завжди активні у суспільно-виховній роботі школи та розвитку села. Учні школи були учасниками англомовного табору із залученням іноземних фахівців на базі закладу. Цю роботу гімназія планує проводити надалі.
Хороша матеріальна та господарська база. В спортивному залі встановлено різноманітні тренажери, ведеться гурткова робота. Для покращення шкільного харчування вирощуємо власну продукцію. Маємо 10 сотих фруктового саду.
Саме тому, ми, батьки учнів Коров’єнської гімназії, жителі села, вчителі та працівники гімназії та дитячого садка обурені діями влади новоствореного ОТГ , які спрямовані на закриття нашої гімназії. Ми не розуміємо, як державні службовці, які повинні піклуватися розвитком освіти, навпаки, знищують те, що будувалося довгі роки.
Закрити найлегше, а може спробувати підтримати та допомогти людям, щоб всі діти вчилися в своєму навчальному закладі, а не їздили по селах. Питання з підвозом дітей до іншої школи залишається невирішеним. Скільки навчальних закладів відкрито за останній час? Нуль…» – йдеться у колективному листі, котрий надійшов на адресу редакції.