Головне — завчасно виявити несправність
Навіть якщо ви систематично стежите за заміною ременя ГРМ, то це не є гарантією, що він не буде пошкоджений. Ремінь працює з декількома компонентами, які також зношуються і поступово послаблюють, а часом і розривають його. Варто зазначити, що деталі, які входять до комплекту ременів ГРМ, такі як прокладка кришки, шків ременя, натягувач або навіть водяний насос, не коштують багато, тому якщо ви правильно діагностуєте несправність, то заощадите гроші на буксирування або ремонт двигуна.
Щоб уникнути подібних проблем, варто купити ремінь ГРМ на atl.ua.
Найбільш поширені причини виходу з ладу ременя ГРМ
- Знос ременя ГРМ. Гумовий ремінь не служить вічно: гума з часом протирається, а внутрішнє оплетення витягується. Тому відсутність самостійної періодичної перевірки врешті-решт призведе до проблем.
- Сторонні предмети під ременем. Різні небажані елементи (пластик, каміння, пісок) потрапляють у привід через негерметичну кришку ГРМ (або через відсутність кришки двигуна). Вони опиняються під зубцями чи в канавках під щільно натягнутим ременем ГРМ, різко зменшуючи термін його експлуатації.
- Несправність роликового підшипника. Незалежно від типу ременя ГРМ, типовим показником зносу роликових підшипників є характерний свист, який посилюється зі збільшенням частоти обертання двигуна.
- Витік масла. Ремені дуже чутливі до масла, яке потрапляє в них через витік у кришці ГРМ, кришках клапанів або зношених ущільненнях. Тому після усунення витоку також потрібно замінити ремінь ГРМ.
- Знос на роликовій доріжці. Якщо пластикова поверхня ролика зношена, то ремінь з часом зісковзне з ролика і порветься. Зношений ролик необхідно замінити, навіть якщо його підшипник повністю функціонує.
- Несправність водяного насоса. Зазори, які з’являються на осі насоса, збільшують тертя, і ремінь сповзає із зубчастого колеса, що зменшує термін його роботи. Якщо насос повністю заблокований, то ремінь ламається.
- Несправність натягувача. Натягувач призначений для належного натягування ременя ГРМ. Використовуються ручні або автоматичні натягувачі. Поламаний натягувач зменшує натяг ременя, що має різні наслідки залежно від його типу. Ослаблений ремінь видає характерний звук на мить після запуску двигуна, тоді як неправильно натягнутий ремінь ГРМ може зістрибнути із зубчастого колеса, в результаті чого поршні зіткнуться з клапанами.
- Знос зчеплення генератора. Збій односторонньої муфти в шківі генератора піддає ремінь різкій напрузі, скорочуючи термін його служби. Про несправність сигналізує стукіт поблизу генератора.
Крім ременів ГРМ, в інтернет-магазині atl.ua представлено надзвичайно широкий вибір автотоварів.