У Хмельницькій облраді провели засідання круглого столу з питань підтримки агропромислової галузі Хмельниччини, в якому взяли участь представники особистих селянських та фермерських господарств, профільних асоціацій, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та господарювання.
За словами голови облради Віолети Лабазюк, одним із механізмів підтримки діяльності сільськогосподарських підприємств на сьогодні є Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки. Впродовж дії програми її фінансовою допомогою на суму 14,6 млн. грн скористалися кооперативи та більш ніж 2,5 тисячі фермерів-одноосібників, які мають в обробітку до 20 га землі. Зокрема, для господарників було надано компенсацію на закупівлю сільськогосподарської техніки українського виробника, закуплено й частково повернуто компенсацію з обласного бюджету на доїльні апарати на утримання великої рогатої худоби.
Голова ради наголосила: «Хмельниччина входить в ТОП-5 лідируючих областей з досить потужним аграрним сектором. 70% врожайності сільськогосподарської продукції на сьогодні складають результати роботи агрохолдингів, і лише 30 відсотків – припадає на частку окремих фермерських господарств, і, в тому числі фермерів-одноосібників».
Під час засідання учасники круглого столу мали можливість не лише обговорити аспекти діючої програми, а й висловити свої зауваження та сформулювати разом з представниками Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації пропозиції щодо удосконалення заходів нової програми, яку прийматиме обласна рада на наступні роки.
Присутні фермери озвучили також свої проблемні питання. Зокрема, це відсутність у невеликих фермерських господарствах міні техніки, проблеми в отриманні земельних ділянок для здійснення господарювання, необхідність налагодження співробітництва з територіальними громадами, потреба професійного навчання фермерів тощо.
За підсумками проведення круглого столу його учасники визначили пріоритети розвитку агропромислового комплексу на наступні роки: підтримка фермерів-одноосібників та їх детінізація, розвиток дрібного молочного скотарства, збільшення фінансування на відшкодування придбання сільськогосподарської техніки та обладнання, підтримка малого бізнесу на селі, сприяння фермерам-одноосібникам у вирощуванні насіннєвих культур щодо надання компенсації насінням, а не коштами, зокрема у вирощуванні гречки.
У засіданні також взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник керівника виконавчого апарату Тетяна Зеленко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Білик, заступник голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Сергій Іващук.