У своєму щоденному раціоні люди часто споживають занадто багато цукру або солі, їдять дуже малими або дуже великими порціями. А яких помилок зазвичай припускаються господарі домашніх тварин при їх годівлі? Коти та кішки, на жаль, не можуть розповісти, і часто це стає зрозумілим лише тоді, коли їм стає погано.
Щоб уникнути подібних проблем та забезпечити своєму улюбленцю необхідну кількість поживних речовин, купляйте на masterzoo.ua (https://masterzoo.ua/ru/catalog/koti/korm-dlya-kotv/) спеціалізовані корми для домашніх тварин, виготовлені з ретельно підібраних інгредієнтів.
Надмірна кількість корму
Мабуть, найпоширеніша помилка власників — це перегодовування свого кота. А ожиріння — найпоширеніша хвороба цих тварин. Хоча м’яке пухке кошеня виглядає дуже мило і симпатично, надмірна вага викликає багато недуг: від діабету до атрофії, від захворювань сечовивідних шляхів до проблем із серцем.
Проте одна з головних проблем полягає в тому, що сучасні домашні коти малорухливі. Зараз їхня потреба в поживних речовинах значно нижча.
То скільки їжі потрібно коту? Фахівці рекомендують в середньому приблизно 50–70 кілокалорій на кілограм тіла тварини на день, щоб підтримувати здорову нормальну вагу. Однак це може залежати від особливостей породи котів, тому варто звернутися за порадою до ветеринара. Фахівці рекомендують, в середньому, приблизно 50–70 кілокалорій на кілограм тіла кота на день.
Тільки сухий корм
Великою помилкою господарів тварин є годувати їх лише сухим кормом. Сучасні домашні коти еволюціонували, порівняно зі своїми дикими предками, але отримали від них у спадщину:
- граціозність;
- мисливські здібності;
- велику потребу у воді.
Коли котам дають лише сухий корм, то це наражає їх на хвороби сечовивідних шляхів. Тому вологий корм для котів є чудовим профілактичним заходом. Для цих тварин природно отримувати достатньо води з їжею. Такий звичайний корм для котів, як миша на 70% складається з води. У консервованих кормах міститься біля 78% вологи, а в сухому кормі — лише 5–10%. Тому консервований корм для котів — це один із способів забезпечити їм достатню кількість води.
Причина дефіциту поживних речовин
Господарі часто самі виготовляють корм для котів. Однак «саморобний» не обов’язково означає «здоровий». Це пов’язано з тим, що самостійно важко збалансувати м’ясо та кальцій. Наприклад, вживання твариною великої кількості тунця та печінки може призвести до передозування вітаміну А, що викличе:
- біль у кістках та суглобах;
- слабкість шерсті;
- сухість шкіри.
Раціон із занадто великою кількістю свіжої риби може порушити засвоєння вітаміну В1, спричинити слабкість м’язів, пошкодження мозку. Тому краще буде купити вже готовий котячий корм в інтернет-магазині masterzoo.ua.