Лікар –хірург хірургічного відділення КНП «Білогірська ЦРЛ» Франц Мошинський захворів на коронавірус 1 серпня минулого року та був госпіталізований спершу в терапевтичне відділення лікарні, де працював. А вже 3 серпня його перевели на лікування в КНП «Хмельницька інфекційна лікарня», де 07.08.2020 року він помер.
Складений згодом акт розслідування гострого професійного захворювання зафіксував, що гостре професійне захворювання із смертельним наслідком не можна визнати таким, що пов’язане з виробництвом. Основною підставою для такого висновку став нібито факт відсутності контакту з хворими на COVID-19.
Однак, як вважає, вдова померлого хірурга, це зовсім не так. У цей період часу в КНП «Білогірська ЦРЛ» перебувало три пацієнти, в яких лабораторно підтверджено COVID-19, а з двома з них, її чоловік перебував у контакті.
Проте при складанні акта, вказані особи не опитувалися на предмет їх контакту з померлим хірургом.
Тому, вдова померлого хірурга та її адвокат Андрій Говорецький, що робить юридичний супровід справи, просять визнати випадок захворювання її чоловіка на гостру респіраторну хворобу COVID-19, що стався у Білогірській ЦРЛ пов`язаним з виробництвом та зобов`язати ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр» провести повторне розслідування.
Нагадаємо, що у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, страхові кошти виплачує Фонд соціального страхування. У разі смерті медичного працівника від COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків, відповідно до рішення Уряду за кошти державного бюджету ФССУ здійснить виплату одноразової допомоги у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року.