Сьогодні керівництво Хмельницької облради та облдержадміністрації спільно з представниками французької компанії «Seureca» провели робочу зустріч.
«Seureca» – міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на управлінні ресурсами у галузі води, енергетики та відходів, стала переможцем тендеру, організованого Європейським банком реконструкції та розвитку. І з минулого року її експерти допомагають розробити Регіональний план управління відходами у Хмельницькій області, повідомляє пресслужба обласної ради.
Розробка Регіонального плану поводження з ТПВ – це одне з найважливіших завдань, яке стоїть зараз перед Хмельниччиною. У 2017 році було ухвалено Національну стратегію та Національний план управління відходами в Україні до 2030 року. Розробка регіональних планів управління відходами є одним із ключових елементів цих документів. Процес цей є складним технічно, потребує значного ресурсу та досвіду в сфері поводження з відходами. Саме тому вирішено було залучити до розробки Регіонального плану Хмельницької області іноземних експертів, якими за результатами тендеру і стала Seureca Veolia.
Спільно з Департаментом природних ресурсів та екології ОДА французька компанія уже протягом декількох місяців проводить масштабну роботу з метою оцінки реального стану справ з накопиченими відходами в області та визначення основних джерел їх утворення, обсягів, шляхів переміщення, тощо. Саме цей аналіз стане базою для Регіонального плану поводження з відходами в області.
Слід зауважити, що Хмельниччина – перша область в Україні, що застосувала системний підхід до розробки цього документу, як це робиться у світі: тобто розпочала саме з вивчення загальної ситуації з подальшою розробкою Регіонального плану на основі отриманих даних.
«На сьогодні в області є більше ніж 700 сміттєзвалищ, які становлять небезпеку як для людей, так і для навколишнього середовища. Тому, аналізуючи таку ситуацію, ми зрозуміли, що необхідно перейти від сміттєзвалищ до полігонів з сортуванням, компостуванням і сміттєпереробним заводом. Для цього потрібно намагатися побудувати діалог з усіма громадами області», – сказав міжнародний експерт Жіль де Раймон-Каузак.
У планах учасників іноземної делегації протягом тижня зустрітися та поспілкуватися із представниками Славутської, Дунаєвецької, Кам’янець-Подільської, Волочиської міських рад, комунальних підприємств у сфері поводження з відходами для надання пропозицій і визначення сценарію (варіанту) Регіонального плану.