«Мешканці наших територіальних громад мають конституційне право на достатній життєвий рівень та екологічну безпеку шляхом забезпечення питною водою в необхідних обсягах та відповідно до встановлених нормативів», — Віолета Лабазюк.
До обласної ради надходять численні звернення мешканців територіальних громад Хмельниччини з проханням про допомогу. Особливо болючим питанням є відсутність питної води у сільській місцевості. Якщо централізованим водопостачанням наразі в області забезпечено 80% міського населення та 76 % населення, яке проживає в селищах міського типу, то у селах – це лише 29%. Крім того, переважну більшість існуючих водопровідно-каналізаційних мереж області є фізично зношеними і потребують реконструкції та модернізації, адже побудовані ще у 60-70-тих роках минулого століття. При чому проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж залишається в усіх без винятку містах та селищах області, а це – понад тисячу кілометрів мереж.
Саме тому, зважаючи на важливість та актуальність цього питання, за ініціативи голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк відбулась координаційна нарада щодо ефективності програм соціально-економічного розвитку. Голова рекомендувала облдержадміністрації підготувати на чергову сесію обласної ради проект нової програми “Питна вода Хмельниччини на 2021-2027 роки”, адже термін дії попередньої програми завершився у 2020 році.
Віолета Олександрівна переконана, що реалізація цієї надзвичайно важливої для мешканців області програми дозволить підвищити якість питної води та очищення стічних вод, поліпшити санітарну, епідемічну та екологічну ситуацію в області, забезпечити охорону джерел питного водопостачання, впровадити на підприємствах питного водопостачання та водовідведення новітні технології із застосуванням сучасного обладнання, приладів і матеріалів, зменшити втрати питної води, забезпечити цілодобове постачання якісної питної води населенню, що має доступ до систем централізованого водопостачання.