Хмельницький міськрайонний суд частково задовольнив клопотання слідчого територіального управління ДБР і застосував до підозрюваного начальника 24 державного пожежно-рятувального поста ГУ ДСНС України в Хмельницькій області за ч.2 ст. 286 КК України (“Порушення правил безпеки дорожнього руху”) цілодобовий домашній арешт на два місяці.
Про це свідчить ухвала від 5 грудня.
За даними досудового розслідування, 2 грудня 2020 року близько 17 години у Білогір`я пожежник, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння (драгер показав 2,18 проміле – НГП) за кермом автомобіля «Fiat Doblo» (транспортний засіб належить його дружині – НГП), їхав по вулиці Миру, 1 у напрямку вулиці Тараса Шевченка і наїхав на пішохода. Останній ішов у попутному напрямку по правому краю проїзної частини дороги. Внаслідок вказаної дорожньо-транспортної пригоди пішохід загинув на місці пригоди.
Пожежника було затримано того ж дня о 22 год. 50 хв. у приміщенні службового кабінету Білогірського відділення поліції, куди підозрюваний самостійно та добровільно прибув.
У суді слідчий та прокурор наполягали за застосуванні до водій міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Однак суд з’ясував, що підозрюваний раніше не судимий, на утриманні має малолітню дитину та непрацездатну матір, хворіє на ряд хронічних захворювань, свою вину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення визнає та розкаюється у вчиненому.
На думку суду, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є занадто суворим заходом для запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України. Натомість належну процесуальну поведінку підозрюваного зможе забезпечити запобіжний захід у вигляді у вигляді цілодобового домашнього арешту з покладенням на нього визначених ст.194 КПК України обов`язків:
не залишати місце свого постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора та суду;
не відлучатись із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
утриматись від спілкування із свідками в даному кримінальному провадженні;
здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну ( в разі їх наявності),
носити електронний засіб контролю.
Наголосимо, що санкція ст. 286 ч. 2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами до трьох років або без такого.