Голові Держгеокадастру Роману Лещенку пропонували хабар у розмірі 170 тисяч доларів за погодження і видання наказів на виділення землі у Хмельницькій області на підставних осіб під програми взаємодії із фермерськими господарствами.
Про це він сказав під час пресконференції, присвяченій спецоперації правоохоронців, цитує “Укрінформ”
За словами Лещенка, радник одного з попередніх голів Держгеокадастру представився йому як бенефіціар більшості кампаній, які виграли тендер на проведення національної інвентаризації земель. Після озвучення пропозиції вручення хабара Лещенко звернувся із відповідною заявою до НАБУ. Після цього правоохоронці розпочали процес документування вчинення злочину.
“На момент, коли я приступив до виконання обов’язків, ці компанії вже виграли тендер, і фактично як голова Держгеокадастру я перебував заручником, що така інвентаризація саботувалася, оскільки не були обумовлені чіткі строки її виконання. На нарадах я наполягав, що до 21 вересня інвентаризація має бути закінчена. Компанії, які виграли тендери, зобов’язувалися провести інвентаризацію, але ця робота не виконувалася.
Як писав НГП, 9 грудня Служба безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили протиправну схему вимагання та отримання грошей за виділення земельних ділянок з боку виконувача обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. До оборудки як посередника він залучив свого знайомого. Частину коштів, отриманих від протиправної діяльності, зловмисники передали у Київ для голови Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Обом чоловікам повідомлено про підозру за ч.4 ст.369 КК України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає покарання від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
Накінець з цими незаконними оборудками покінчено. Тепер оборудки будуть законі через нове керівництво облради
Мене затримали на підставі п.3) якщо є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні особливо тяжкого корупційного злочину, віднесеного законом до підслідності Національного антикорупційного бюро України, хоча на момент затримання в мене не було статусу підозрюваного, оскільки мене фактично незаконно позбавили волі, насильно, тобто всупереч моїй волі, з застосуванням сили і кайданків доставили до міста Києва, а саму поїздку демонстрували з єдиною метою, а саме, щоб я визнав свою вину в тому, чого ніколи не робив, а саму підозру мені вручили о 21.55 год.
Слід мати на увазі, що уповноважена службова особа має право на затримання особи, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, а не особи, яка не набула і не мала на момент затримання статусу підозрюваного.
А шеф цього покидька розказує всім, що він добрий і пушистий…. і грошенят не отримував…