На жаль, водопровідна вода часто не виправдовує очікувань споживачів, тому її фільтрація стає нагальною потребою. Якщо ви шукаєте якісні фільтри для води за помірними цінами, то їх широкий асортимент можна знайти тут.
Передусім слід відфільтрувати тверді забруднення
У кожному водопроводі — безпосередньо за лічильником води або перед гідрофорним набором — варто встановити механічний сітчастий фільтр для води (відстійник), який затримуватиме тверді забруднення, такі як пісок та іржа. Завдяки цьому він захистить фільтри, змішувачі для ванної та кухні та інші пристрої, змонтовані у водяній системі. Механічний фільтр повинен мати пропускну здатність, що відповідає потокові води. В ідеалі вибирайте такий, який утримує частинки, що перевищують 90 мкм.
Для обробки всієї води, що використовується в приватному будинку, потрібні якісні фільтри. Це можуть бути фільтрувальні колонки під тиском або фільтри зі змінними високоефективними картриджами.
Набори фільтрів з картриджами
У випадку з водопровідною водою найбільша проблема іноді пов’язана з дезінфекцією хлором — це поганий смак, запах і каламутність. Також може спостерігатись підвищений вміст сполук заліза та важких металів.
Нині користуються популярністю набори фільтрів для водопровідної води у вигляді картриджів, встановлених в шафі під раковиною. Вони мають набагато менший коефіцієнт корисної дії, ніж ті, які обробляють всю воду для дому, але, в свою чергу, очікується, що відфільтрована вода буде дуже якісною, прозорою, смачною, і ви зможете пити її прямо з-під крана.
Які є види фільтрів для води
- Механічні фільтри — зупиняють тверді частинки (пісок, гравій), суспензії, колоїдні сполуки, іржу, шматки окалини та захищають інші пристрої від цих забруднень.
- Вугільні фільтри — поглинають хлор та його похідні й органічні сполуки, а також покращують смак, запах і колір води.
- Фільтри для видалення заліза та марганцю — усувають сполуки заліза та марганцю та частково сполуки сірководню та азоту.
- Пом’якшувальні фільтри — очищають воду від сполук кальцію та магнію, що робить її більш твердою.
- Фільтри з керамічними або спеціальними смолами — мають бактерицидну дію.
Використовуючи явище зворотного осмосу, фільтри видаляють з води практично всі мінерали, іони солі (включаючи нітрати та нітрити), важкі метали, органічні забруднювачі, а також радіоактивні елементи та бактерії.