Експерти не зафіксували зменшення експлуатаційних запасів підземних вод на Чернелівській ділянці

23 липня було проведено обстеження спостережних свердловин на Чернелівському водозаборі Хмельницького родовища підземних вод, який використовується для водопостачання м. Хмельницького, повідомляє Хмельницька ОДА.

Слід зазначити, що на момент введення водозабору в експлуатацію (1980 рік) запаси підземних вод були затверджені ДКЗ СРСР обсягом 100 тис. м3/добу.

У березні 2018 року протоколом  засідання колегії Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України були перезатверджені запаси підземних вод Чернелівської ділянки в об’ємі –  65,753  тис. м3/добу.

Підставою для зменшення об’ємів запасів стало експертне заключення ДКЗУ  за результатами розгляду Звіту підготовленого науково-виробничим підприємством «СПЕЦВОДГЕО», м.Київ.

За висновками науково-виробничого підприємства «СПЕЦВОДГЕО» виснаження ресурсів підземних вод в процесі багаторічної експлуатації Чернелівської ділянки не відбулося навіть в умовах тривалої відсутності атмосферних опадів.

Водоносний горизонт, з якого здійснюється відкачка води, це прошарок твердих порід, який насичений водою та захищений зверху товщею глини від можливого потрапляння буд-яких забруднень і не з’єднаний із першим водоносним горизонтом “підшкурними водами”, який живить колодязі (криниці).

Тобто, водоносний горизонт це не пустоти в земній корі, що заповнені водою у вигляді озер (як говорять окремі мешканці регіону), а породи ґрунтів: граніту, вапняку, пісків, кремнію і т.д. насичених водою. Зниження рівня води у свердловинах під час їх експлуатації не може викликати просідання ґрунтів чи утворення провалля в місці водозабору.

Контроль за умовами експлуатації Чернелівської ділянки здійснюється по спеціальним чином облаштованій мережі, що складається з 23 спостережних свердловин та 2-х колодязів. Вказана мережа також дозволяє робити висновки щодо рівнів “підшкурних” підземних вод.

За фактичними даними багаторічних спостережень,  виснаження у водоносній системі не зафіксовано, зменшення ресурсних складових експлуатаційних запасів підземних вод на Чернелівській ділянці не зафіксовано.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. ВЕЛИКА БРЕХНЯ

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.