Нова концепція Шепетівського музею пропаганди спонукатиме до критичного переосмислення багатьох історичних подій

Створений навесні 2020 року у Шепетівці перший для України Музей пропаганди працюватиме за новою концепцією, пише сайт міста Шепетівка.

“Ми показуватимемо, як пропаганда стала інформаційною зброєю. Як її використовували тоталітарні режими. Часто це невидима війна за свідомість людей. Сьогодні маємо спонукати до критичного переосмислення минулого та  інформації, яку ми споживаємо зараз. Маємо дати розуміння, чому у ХХ столітті країна була у полоні ідеологічного гіпнозу.  Чому українці, попри колективну й родинну пам’ять, знаючи про репресії, голодомор, все одно продовжували бути носіями тієї ідеології. Ми хочемо, аби люди вийшли звідси з думкою: а чи всьому потрібно вірити?”, – зазначила керівниця закладу Наталя Никонова.

Нагадаємо, вже після розвалу СРСР музей опинився у скруті. Фінансування від ВЛКСМ припинилося. Концепція потребувала змін. Від 90-тих і до 2010 року про Островського розповідали у контексті його неповносправності. Адже автор книги “Як гартувалася сталь” сильно хворів. За такою концепцією музей працював до 2010 року. Наприкінці 2019 року Міністерство юстиції звернулося до суду з позовом про ліквідацію музею через Закон про декомунізацію.  28 березня 2020 року рішення про перейменування підтримали депутати Хмельницької обласної ради. Оскільки заклад таки перейменували, Міністерство відмовилося від своїх претензій.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Рагули уже и до Островского добрались.Он, в отличие, от рагулей строил,а те только разрушать и жечь умеют.

  2. Пропаганда повинна бути популярною, а не приємною інтелектуально. Пошук інтелектуальної правди не входить в завдання пропаганди. J.G.

  3. Нарешті Україна йде шляхом цивілізованих європейських країн, зокрема Чехії, де зносять пам’ятники усілякій комуняцькій мерзоті на кшталт Конєва. Слава Україні, смерть комунякам-людиноненависникам та російським окупантам!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.