У Хмельницькому керуючий супермаркетом “Сільпо” відбився від “карантинного” штрафу

Хмельницький міськрайонний суд закрив адмінсправу щодо керуючого магазину “Сільпо Фуд” за статтею 44-3 КУпАП у зв`язку із з відсутністю в його діях складу правопорушення.

Про це сказано у постанові від 2 липня.

За матеріалами адмінпротоколу посадовій особі інкримінувалося у вину те, що 7 квітня о 13 год. 19 хвилин він не забезпечив припинення продажу кави на розлив та прийому відвідувачів у приміщенні на вул. Свобода, 73 у Хмельницькому. На думку правоохоронців, такими діями порушеновимоги постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 року із змінами, внесеними постановою КМУ № 255 від 02.04.2020 року та розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня Хмельницької міської ради № 12 від 02.04.2020 року.

У суді керівник супермаркету не визнав вини і пояснив, що йому до відома міське управлінням торгівлі не довело наявність такого розпорядження, а повідомлення на веб-сайт надійшло лише 7 квітня. Додав, що в магазині кави на розлив не продавали, а також там її не споживали.

Наголосив, що зазначені в адмінпротоколі урядові постанови не містять заборони закладам торгівлі на реалізацію напоїв на розлив, в тому числі й кави.

Суд проаналізував лист міського управління торгівлі від 26 черевня 2020 року, де сказано, що інформацію про прийняте розпорядження, було розміщено для інформування суб`єктів господарювання у створених «Viber» групах «Заклади харчування», «ТС та продуктові магазини». Керівник магазину ТОВ «Сільпо-Фуд» з`явився в чаті групи «ТС та продуктові магазини» 7 квітня між 10 год. 14 хвилин та 10 год 30 хвилин, однак не міг бути ознайомлений із текстом повідомлення розміщеного заступником начальника управління торгівлі про заборону торгівлі кавою.

При цьому текст такого оголошення було розміщено в цій групі «ТС та продуктові магазини» 3 квітня. Однак заступник начальника торгівлі, на якій лежав обов`язок доведення до відома вказаного розпорядженя керівника робіт, керівників закладів торгівлі, додала в групу керівника супермаркету “Сільпо-Фуд” лише 7 квітня – в день складання протоколу про адміністративне правопорпушення, що позбавило його можливості бути ознайомленим з наявною забороною.

Вказані обставини підтвердила в судовому засіданні заступник начальника управління торгівлі.

Крім цього, суд дійшов думки, що наявні ж в матеріалах справи фотографії приміщення та продукції, які зроблені працівниками поліції, жодним чином не доводять факту продажу кави на розлив 7 квітня та вчинення посадовою особою адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.

Нагадаємо, що за порушення карантину передбачена відповідальність за ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Просто задовбали. Краще б людям видавали безкоштовно маски, а не переслідували на кожному кроці. Зедебелізм.

  2. Що таке „групи Viber”? Це офіційна платформа для розміщення розпоряджень усіляких офіційних інстанцій чи що? Я на паркані таких розпоряджень можу цілу купу намалювати доки фарба не скінчиться. Де розпорядження на офіційному сайті?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.