У Хмельницькій області буде три райони – рішення парламентського комітету (ПЕРЕЛІК)

Сьогодні Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив підтримати пропозицію щодо створення трьох районів у Хмельницькій області. Це – Хмельницький, Шепетівський і Кам’янець-Подільський.

“За” проголосувало 16  членів парламентського комітету.

Ідею нового районування висловив нардеп від “Слуги народу” Олексій Жмеренецький. Він запропонував створити не 5 районів, а три.

“Сталася колізія, коли попереднього разу не встигли дійти до розгляду заяви 10 депутатів щодо створення трьох районів: Хмельницький, Шепетівський, Кам’янець-Подільський”, – пояснив він.

Обранець Віктор Бондар сказав, що нині заради Хмельницької області зібрали парламентський комітет.

“Тільки нардепи від “Слуги народу” хочуть скоротити область до трьох районів. Мажоритарники Герега, Лабазюк і я добиваємося створення семи районів. Але є вже 5 районів і їхня конфігурація повністю відповідає”, – сказав він.

Нардеп від “слуг” Сергій Мандзій наголосив, що кілька років тому Мінрегіон правильно розділив Хмельницьку область на три райони. Але приблизно сім місяців тому почалося створення “штучних” районів.

“Механізм протестів у Хмельницькій області запустився після створення 5 районів. Тому три райони – це Соломонове рішення”, – вважає політик.

“Ми бачимо конфігурацію Хмельницької області у вигляді трьох районів”, – пояснив він.

Нардеп і голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко попросив членів комітету підтримати конфігурацію у вигляді трьох районів: Хмельницький, Шепетівський, Кам’янець-Подільський.

Депутат Хмельницької облради від партії “За конкртені справи” Уляна Ткаченко сказала, що три райони – це занадто мало.

“Враховуючи ситуацію з COVID-19, то три райони не зможуть це витримати… Хмельницька ОДА подала пропозицію щодо 5 районів”, – додала вона.

Заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода зазначив, що Хмельницька ОДА не достатньо ефективно працювала з нардепами, які представляють Хмельниччину.

“Минулого року під час макетування Хмельницької області було три райони. Сьогодні я пристав би на пропозицію нардепів від Хмельниччини”, – сказав урядовець і додав, що має на увазі тих політиків, про яких вище сказав “слуга” Олександр Корнієнко.

Як відомо, завтра, 16 липня на пленарне засідання Верховної Ради запланований розгляд проєкту постанови про утворення та ліквідацію районів.

Запропонована конфігурація виглядатиме так (перелік громад зачитав член комітету Віталій Безгін):

  • Шепетівський район (з адміністративним центром у місті Шепетівка) у складі територій Берездівської сільської, Ганнопільської сільської, Грицівської селищної, Ізяславської міської, Крупецької сільської, Ленковецької сільської, Михайлюцької сільської, Нетішинської міської, Плужненської селищної, Полонської міської, Понінківської селищної, Сахновецької сільської, Славутської міської, Судилківської сільської, Улашанівської сільської, Шепетівської міської, Білогірської селищної, Ямпільської селищної територіальних громад.
  • Хмельницький район (з адміністративним центром у місті Хмельницький) у складі територій Війтовецької селищної, Віньковецької селищної, Вовковинецької селищної, Волочиської міської, Гвардійської сільської, Деражнянської міської, Зіньківської сільської, Летичівської селищної, Лісовогринівецької сільської, Меджибізької селищної, Наркевицької селищної, Розсошанської сільської, Хмельницької міської, Чорноострівської селищної, Ярмолинецької селищної, Теофіпольської селищної, Антонінської селищної, Старокостянтинівської міської, Староостропільської сільської, Красилівської міської, Щиборівської сільської, Заслучненської сільської, Миролюбненської сільської, Старосинявської селищної, Солобковецької сільської, Городоцької міської,  Сатанівської селищної територіальних громад.
  • Кам’янець-Подільський район (з адміністративним центром у місті Кам’янець-Подільський) у складі територій Гуківської сільської, Гуменецької сільської, Жванецької сільської, Кам’янець-Подільської міської, Китайгородської сільської, Орининської сільської, Слобідсько-Кульчієвецької сільської, Староушицької селищної, Чемеровецької селищної, Закупненської селищної, Маківської сільської, Новодунаєвецької селищної, Дунаєвецької міської, Новоушицької селищної територіальних громад.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 36

  1. Коментуй, не коментуй, усерівно отримаєшь … три райони.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.