Медреформа в дії: медзаклади Хмельницької області недоотримали фінансування на 264 млн грн

З початку року медзаклади Хмельницької області недоотримали фінансування на 264 млн грн.

Про це у “Фейсбуці” написав голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховновної Ради Михайло Радуцький.

“Саме для вирішення таких питань Кабмін прийняв антикризовий пакет заходів – виділив гроші для закладів, які недоотримали кошти. Так, це тимчасове рішення. У керівництва лікарень є час, щоб вирішити всі проблеми та до кінця року підписати договір з НСЗУ. Також до кінця року вирішене питання підвищення зарплат медикам другої ланки за рахунок додаткового бюджетного фінансування. За ініціативи Президента Кабмін з 1 вересня починає щомісячно виділяти на зарплати лікарям та молодшому медичному персоналу по 2 мільярди гривень. Що дозволить підвищити зарплати на 30-70% від ставки. Комітет робить все можливе, щоб у бюджеті на 2021 рік фінансування медичної галузі було збільшено до 6% від ВВП країни. Завдяки цьому ми зможемо з наступного року побудувати систему, яка дозволить нарешті самим лікарям заробляти значно більше”, – пояснив нардеп.

Він додав, що за словами головних лікарів регіону, після 1 квітня (коли запрацював другий етап медичної реформи – НГП) значна кількість закладів охорони здоров’я Хмельниччини почала отримувати фінансування більше, ніж минулого року. Але є заклади, які з різних причин не підписали договір з НСЗУ та зіткнулися зі значним скороченням фінансування.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Пора доктора смерть в бетон закатывать.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.