Депутати Славутської міської ради звернулись до Зеленського щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни

Депутати Славутської міськради занепокоєнні тим, що на сьогодні залишається так і не вирішеним питання щодо реалізації ветеранами війни права на отримання земельних ділянок, йдеться у зверненні.

«Задля вирішення даного вкрай важливого для територіальних громад України питання був розроблений на виконання рішення Правління Асоціації міст України проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни від 21 червня 2017 року за реєстр. № 6605.

Основна мета законопроекту полягає в тому, щоб всі ветерани війни могли реально реалізувати своє право на отримання земельних ділянок, із запропонуванням наступних механізмів:

– створення загальнодержавного відкритого реєстру земельних ділянок по всій території країни. Кожен ветеран війни може в онлайн режимі побачити доступні земельні ділянки в будь-якому регіоні країни. І отримати земельну ділянку можна буде не залежно від місця реєстрації.

– запроваджується, як альтернатива праву на отримання земельної ділянки, грошова компенсація її вартості. Компенсація здійснюється з Державного бюджету України, що гарантує наявність коштів, оскільки не всі органи місцевого самоврядування мають відповідні кошти.

Виходячи з того, що процедура оформлення документів вартісна і тривала в часі, учасник АТО на власний розсуд зможе обрати варіант реалізації свого законного права: або земельна ділянка якщо вона наявна, або гарантована грошова компенсація. Ця компенсація також розповсюджуватиметься на сімей загиблих, оскільки їх, вважаємо, держава повинна оберігати в першу чергу.

Однак, на превеликий жаль, 29 серпня 2019 року вказаний законопроєкт було відкликано, що звело нанівець надію ветеранів війни на реалізацію свого законного права.

Зазначимо, що станом на 03 липня 2020 року у Славутській міській раді на обліку для першочергового отримання земельних ділянок під будівництво житлових будинків перебуває 686 учасників АТО.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, просимо Вас повторно зареєструвати у Верховній Раді України законопроект № 6605 від 21.06.2017 року (в порядку законодавчої ініціативи відповідно до статті 93 Конституції України) або розробити та подати до Верховної Ради України проєкт закону стосовно врегулювання даного питання, включити в порядок денний пленарного засідання Верховної Ради України та підтримати проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Нагребли землі ,а платити — зась ,а матьня польку грає.Віддайте нагрбоване .

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.