На Хмельниччині суд звільнив від кримінальної відповідальності за шахрайство чоловіка у зв’язку з дійовим каяттям

Старосинявський районний суд звільнив від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям 40-річного жителя Летичівського району, обвинуваченого у шахрайстві й закрив щодо нього кримінальне провадження.

У травні 2018 року обвинувачений подав до управління соціального захисту населення Летичівської райдержадміністрації заяву про призначення йому усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, як особі, що проживає разом із сестрою, котрій встановлено інвалідність II групи внаслідок психічного розладу і вона, за висновком лікарської комісії медичного закладу, потребує постійного стороннього догляду, повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Чоловік знав, що Законом України «Про психіатричну допомогу» таким особам передбачена щомісячна грошова допомога, яка призначається раз на півроку. Тож відповідні заяви він подавав ще у грудні 2018 року та у травні і листопаді 2019 року, щоразу вказуючи, що нібито постійно проживає з хворою сестрою.

Та як встановило досудове розслідування, обвинувачений умисно приховав від управління соціального захисту населення Летичівської РДА інформацію про те, що неодноразово виїжджав за кордон і проживав там тривалий час, тому фактичного догляду за жінкою не здійснював, отже, незаконно заволодів державною допомогою на суму 31 117 гривень.

Його дії правоохоронці кваліфікували за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).

Під час підготовчого судового засідання обвинувачений подав клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі статті 45 КК України у зв`язку із дійовим каяттям та закриття кримінального провадження. При цьому вказав, що зазначені в обвинувальному акті обставини він не оспорює, щиро розкаюється у вчиненому, вперше притягується до кримінальної відповідальності та добровільно відшкодував завдані збитки.

Представниця потерпілого підтвердила, що чоловік відшкодував усю суму, тому проти задоволення клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності не заперечувала, як і прокурор.

«…оскільки визначені кримінальним законом, зокрема ст.45 КК України, підстави встановлені, суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання обвинуваченого, тому кримінальне провадження слід закрити та звільнити (обвинуваченого) від кримінальної відповідальності », – ідеться в ухвалі суду.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.